Střelecky se zatím trápil, teď ale ukázal, co se v něm může skrývat. Sebastian Andersson nasázel během dvou třetin Rožnovu hattrick a právem byl (nejen) spoluhráči zvolen nejlepším hráčem zápasu. „Klíčové dnes byly první dvě třetiny, kdy nám vycházelo to, co po nás kouč chtěl. Byl to z naší strany dobrý zápas. Takový jsem si přáli a takový přišel,“ říkal po utkání Andersson.

Vysokým vítězstvím a především zlepšující se hrou i přesilovkami si Kanonýři vylepšili náladu z posledních zápasů, kdy mnohé v jejich kombinaci haprovalo. I jindy přísný kouč Jan Pazdera si po utkání pochvaloval, že po první dvacetiminutovce kvalita hry rostla. „Neřekl bych, že jsme měli špatnou náladu, ale byli jsme po předchozích bodových ztrátách na sebe naštvaní. Takže jsme se chtěli vrátit na vítěznou vlnu, protože všichni víme, co je náš cíl – vyhrát ligu a postoupit výš,“ uvedl švédský útočník.

Je výhra nad Rožnovem tedy zárodkem nové vítězné šňůry? „Nemůžu to slíbit, ale jak už jsem řekl, tak chceme vyhrát ligu a uvidíme, co přinese další zápas.“

Ten Kanonýři hrají 10. listopadu v Ústí nad Labem.