Již tuto sobotu se v „kanonýrské“ hale BIOS rozjíždí devátý ročník populární kladenské soutěže Školní florbalová liga. Znovu se ji zúčastní osm základních škol z Kladna a okolí, které se budou zhruba jednou měsíčně potkávat na turnajích, až najdou nového florbalového krále.

„Školní florbalová liga je dlouhodobá soutěž mezi školami. Každá má ve svém znaku zvíře, aby rivalita nebyla školní, ale spíš zvířecí. Hraje se systémem 5+1 a vždy proti sobě odděleně hraje 1. stupeň a 2. stupeň. Každý s každým hraje dvakrát, následně se udělá finálový den, kde přichází na řadu klasické play off. Tedy, že první tým po základní části narazí na osmý, pak přijde semifinále a finále,“ vysvětluje hlavní pořadatel Michal Bradáč.

Mezi školáky se těší florbalová liga velké popularitě. Je to dáno i unikátností, neboť většina jiných sportů pořádá na školské úrovni různá okresní, krajská a republiková kola, ale nikoliv dlouhodobou soutěž, jako tomu je v případně florbalu a kladenského regionu. Také proto akci už roky podporuje Město Kladno a florbalový klub Kanonýrů, který mezi zapálenými školáky hledá i své nové členy. Například vítězem Školní florbalové ligy je Vojtěch Pfaur, dnes člen prvoligového A-týmu.

Zároveň školáci pravidelně hrají před bouřlivou kulisou, neboť průměrná návštěva na turnaji ŠFL se v hale BIOS pohybuje mezi 300 až 350 diváky.

Dorazíte v sobotu dopoledne i vy?