Vítězná série Kanonýrů pokračuje a nezastavil ji ani celek, který ještě před pár měsíci hrál nejvyšší soutěž. Kladno totiž ve velmi těžkém a zároveň důležitém klání doma porazili Znojmo 7:6 a posunuli se v tabulce 1. ligy na druhou příčku. Hattrick ve šlágru vstřelil Marek Pixa, jenž zároveň přidal jednu asistenci. Čtyři body zaznamenal i Jan Louvar, což jen dokazuje, jak si skvěle sedla druhá útočná řada.

„Dnešní zápas byl pro nás ohromně důležitý, protože jsme měli šanci odskočit soupeři v tabulce. Pro nás je důležité jít do play off z první čtyřky, abychom mohli čtvrtfinálovou sérii začínat doma. Výsledkově se nám zápas vydařil, ale herně už tolik ne. Otočila se totiž role, ve které jsme byli poslední dva zápasy, když jsme kvůli menšímu počtu hráčůocitli v roli outsidera. Dneska se do ni dostalo Znojmo a nám ta role neseděla. První třetina byla z naší strany pasivní, jako bychom v zápase ani nebyli,“ řekl kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

Ano, až do poloviny utkání bylo blíž k výhře Znojmo. Vedlo 1:0, později 2:1, až když ve 32. minutě využil přesilovku Riebauer, poměr sil se začal obracet. Hosté sice dokázali ještě srovnat na 3:3, jenže pak Kanonýři třemi brankami odskočili a deset minut před koncem vedli 6:3.

„Druhá třetina rozhodla, protože jsme se dokázali dostat do tempa a ve třetí třetině jsme vyřešili brankové situace, tak jak jsme chtěli. Za to můžu kluky pochválit. Už je nemůžu pochválit za to, jak jsme se zachovali za stavu, kdy jsme vedli 6:3. Darovali jsme soupeři brejky, ve kterých je nejsilnější. Nakonec jsme se štěstíčkem tu důležitou výhru udrželi,“ uvedl Pazdera.

Za stavu 6:3 pro Kladno totiž Znojmo dokázalo během 52 vteřin snížit na rozdíl jedné branky. Záhy sice přidal sedmý kladenský gól Pixa, ovšem v 55. minutě snížil na 6:7 Palát. A následoval znojemský hon za vyrovnáním. Kanonýři se však ubránili a slaví třetí důležité vítězství během jednoho týdne.

Příští týden je čeká cestovaní, když hrají na palubovce celku Florbal Exelsior Havířov.

Potvrdí zde svou formu?

Branky a asistence: 16. Pixa (Louvar), 32. Riebauer (Ullmann), 34. Louvar (Ahlin), 35. Riebauer (Pixa), 40. Skuhrovec (Louvar), 50. Pixa (Ahlin), 53. Pixa (Louvar) – 16.Daberger (Novák), 24. Novák (Polehňa), 34. Krejčíř (Kucharič), 51. Kucharič (Neubauer), 51. Vlček (Blizňák), 55. Palát (Novák). Rozhodčí: Furmánek, Šolc.  Vyloučení: 1:1.Využití: 1:0. Zásahy brankářů: Lupoměch 6 – Hándl 20. Třetiny: 1:1, 4:2, 2:3. Diváků: 210.

Sestava Kladna: Lupoměch (Pospíšil) – Stůj, Šefčík, Ahlin, Svačinka, Sachr, Skuhrovec – Pfaur, Ullmann, Přívara – Louvar, Riebauer, Pixa – Grebenšikov, Sedláček, Novák.