Řada týmů (nejen) pro Jana Pazderu – coby kouče, který roky působil v superlize – byla neznámých. Teď už ale mají za sebou Kanonýři střet se všemi prvoligovými soupeři a začíná období „odvet“. Jenže hned první celek, který se Kladnu postaví podruhé v sezoně, svým způsobem neznámý zůstává. Slovan Havířov dostal v září doma od Kanonýrů vysoký výprask 4:12, venku ještě nebodoval, jenže ani tak nebude v sobotním utkání (19:00, hala BIOS) předem odepsaným sokem. Zvlášť když minulou neděli doma překvapivě porazil silný Chomutov.

„Ten zápas jsem zpětně pozorně sledoval a výhra Havířova rozhodně nebyla náhodná, nýbrž zcela zasloužená. Hráli na tři formace a hráli aktivně, celoplošně, ne stažení v obranném bloku jako v zápase s námi. Jejich neúspěšnost ve venkovních duelech může být dána sestavou, se kterou přijíždějí. Je to totiž tým, který je závislý na střídavých startech z vyšší soutěže. Jenže superliga se v sobotu až na televizní zápas Sparty s Boleslaví nehraje, takže by sestavu mohli mít plnou,“ popisuje kouč Kanonýrů Jan Pazdera. „Pokud to tak bude a budou hrát na stejné úrovni jako proti Chomutovu, tak nás čeká hodně náročný zápas. Náročnější než jsem v dlouhodobém plánu počítal.“

Přesto Pazdera věří, že jeho tým bude diktovat hru. A že si po pohárové prohře s Mladou Boleslaví spraví chuť a znovu získá sebedůvěru. Nastoupí stejní hráči jako ve středu, pouze se přeskupí složení jednotlivých formací. Nucená změna však nastane na pozici brankáře, neboť proti Boleslavi musel kvůli zranění v polovině utkání odstoupit Oskar Blaha, a tak tentokrát dostane příležitost Ondřej Lupoměch. Ten se do branky vrátí po dvou týdnech od vítězného klání proti Znojmu.

Pro diváky je znovu připravena instagramová soutěž o tři pizzy, zároveň Kanonýři během utkání představí své nové vlajky. Duel startuje v sobotu v 19:00 v domácí hale BIOS.