Stejně jako drtivou většinu kladenských obyvatel tak i vedení klubu, hráče a trenéry Kanonýrů zasáhla lednová zpráva o tragickém požáru v panelovém domě v Americké ulici. Smutná událost si bohužel vyžádala i jednu oběť, další desítky lidí přišly o střechu nad hlavou a jedním z nejpostiženějších z osudového sobotního rána je i pracovník haly BIOS, kde Kanonýři hrají své domácí zápasy. A jelikož díky své vstřícnosti a obětavosti patří mezi florbalisty i trenéry k nejoblíbenějším, není jim jeho osud lhostejný a přejí si alespoň částečně jeho bolest zmírnit.

I když je materiální stránka této tragédie zastíněna ztrátou lidskou, chceme se jako kladenský sportovní klub podílet na chvályhodné vlně lidské solidarity. Oceňujeme pomoc ze strany města Kladna, veřejnou sbírku i chystaný benefiční koncert. A ani my nebudeme stát stranou,“ říká generální manažer Kanonýrů Petr Šikola.

Už při úterním zápase proti Ústí nad Labem a následně všech do konce sezony bude u vstupu připravena kasička, do které mohou příznivci přispívat libovolnou částkou. Celkovou sumu následně Kanonýři zvýší o příspěvek od hráčů i partnerů klubu a rovněž plánují dobročinnou aukci dresů.  „Vybrané peníze následně přidáme na transparentní účet, který zřídilo město v rámci veřejné sbírky,“ popisuje Šikola.

Pokud byste chtěli přispět sami přímo, tak číslo účtu je: 229954136/0300.

Děkujeme, že s námi pomůžete lidem, kteří to teď potřebují.