Byla překvapená i dojatá. A s hrdostí říkala: „Nesmírně si té ceny vážím a věřím, že bude motivací pro další zlepšení nejen pro mě, ale i pro ostatní hráčky a hráče. Všem moc děkuji.“

Za nedlouho třináctiletá Karolína Sembdnerová byla při úterním zápase A-týmu proti Ústí nad Labem vůbec jako první vyhlášena Kanonýrem měsíce. Jde o novou anketu, jejímž smyslem je oceňovat mládežnické hráče a hráčky, kteří (nejen) v daném měsíci nejvíce naplnili hodnoty klubu. Zohledňují se tedy nejen sportovní výkony, ale i přístup k tréninku, smyslu pro fair play a zapálení pro samotný klub. A Karolína je ukázkovým příkladem skvělého Kanonýra.

„Nadchla ji nová vize klubu. Víc se do tréninku obula, v docházce je poctivá. A i když byla zraněná, jela podpořit své spoluhráčky do Plzně, protože chtěla být se svým týmem. Zároveň ale oceňuji její přístup. Pomáhá nám s trénováním přípravky, má k dětem vřelý a kamarádský vztah. Umí si s nimi hrát, vyslechnout je. A na to, že je ročník 2007, se umí připravit a vést trénink. Rovněž pomáhá s pořádáním zápasů. A když klub něco potřebuje, ona se vždy ochotně přihlásí,“ popisuje Michal Skuhrovec, hráč A-týmu a zároveň i trenér Sembdnerové ze starších žákyň.

Právě on ji na ocenění navrhl. Volba totiž probíhá tak, že trenéři všech kategorií každý měsíc vyberou dva kandidáty a přidají odůvodnění, proč by měl vyhrát právě jejich svěřenec. Následně vedení klubu zvolí vítěze.

Tentokrát šéfy nadchlo zapálení Karolíny. Mimochodem jejími vzory jsou Petra Klečková, o dva roky starší spoluhráčka, a rovněž i Filip Ullmann a David Sachr, jejichž hry si i coby pořadatelka zápasů A-týmu pravidelně všímá.

Anketa Kanonýr měsíce je součástí dlouhodobé filosofie klubu, jenž netouží vychovávat jen úspěšné sportovce, ale především charakterní lidi, kteří se později prosadí ve svém profesním a budou obecně ctít zásady fair play. „A jelikož nechceme, aby to na hráče působilo jen jako prázdná fráze, chceme i díky této anketě ještě víc dětem a mládeži vysvětlovat, jaké ty hodnoty jsou a k čemu nám pomáhají. Při hodnocení si budeme všímat nejen sportovního výkonu, ale i důležitých prvků, které tvoří hodnoty úspěšného jednotlivce,“ říká šéftrenér mládeže Martin Czeczinkar.

Karolíno, gratulujeme!