Bude to domácí rozlučka se základní částí a především další pokus o zlomení špatných výsledků z poslední doby. Kanonýři prohráli pět ze šesti zápasů v novém roce a dvakrát teď výhru ztratili až v posledních minutách, proto se nutně před blížícím se startem play off potřebují dostat do psychické pohody. Povede se jim to v sobotu v hale BIOS, kde od 19.00 hostí Exelsior Havířov? Snad. „Bude proti nám stát tým, který dokáže potrápit silné soupeře, ale zároveň ztratit s těmi slabšími. Uvidíme, v jakém rozpoložení přijede k nám. U nich jsme hráli poměrně vyrovnané utkání a i s přihlédnutím na naši formu víme, že nás nebude čekat nic jednoduchého,“ říká kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

V listopadu vyhrálo Kladno v Havířově 5:3, tehdy to však bylo uprostřed vítězné kanonýrské šňůry. Teď proti nim stojí protivník, který v posledním kole dokázal porazit (byť oslabené) Karlovy Vary, tedy lídra 1. ligy, a potřebuje dál bodovat. Na osmém místě má sice už jisté předkolo play off, nicméně stále drží teoretickou šanci na přímý postup do čtvrtfinále a minimálně by se mu hodilo případně začínat předkolo v domácím prostředí.

Bodovat ale logicky potřebují i Kanonýři – ti se chtějí v závěrečných dvou kolech udržet v první čtyřce, která by zajistila, že čtvrtfinále odstartují doma. To se jim podaří, pokud ve zmíněných dvou kolech uhrají alespoň stejně bodů jako páté Ústí nad Labem.

A jak to vypadá se sestavou Kanýrů? „Už by se měl vrátit Vojtěch Pfaur, naopak bude chybět Honza Louvar a Marek Pixa je stále zraněný,“ popisuje trenér Pazdera.

Přijďte Kanonýry v sobotu od 19.00 povzbudit.