Byl to jeho druhý hattrick v sezoně, první však v kanonýrském dresu. Útočník Miroslav Šnajdr se po svém lednovém přestupu z Karlových Varů – zdá se – už definitivně „zabydlel“ v kladenském mužstvu. V úterním zápase proti Ústí dal dva góly, v tom sobotním proti Havířovu už rovnou tři. „Co na to říkám? Asi jenom to, že by to měl být standard a už bylo na čase, aby to přišlo. Doufám, že to načasuji tak, aby mi střelecká pohoda vydržela co nejdéle v play off,“ říkal 27letý hráč po vítězném utkání s Havířov.

Když v 56. minutě sobotního mače dokonal ceněný hattrick, podíval se do publika a symbolicky smekl klobouk. Usmíval se a na diváky okatě mrkal. „Rád slavím góly, protože si myslím, že gól není samozřejmost a  měl by se z něj člověk radovat. Bylo to gesto pro diváky, kteří mě hnali a pro kladenské děti, se kterými teď trávím dost času,“ vysvětloval Šnajdr, který se hned po přestupu zapojil do trénování mládeže u Kanonýrů. Zároveň měl v hledišti i část rodiny včetně maminky a přítelkyně, takže i před nimi se chtěl vytáhnout.

Kladenští florbalisté teď věří, že je sobotní výhra nakopne před blížícím se play off. Už mají jisté čtvrtfinále, v posledním kole proti Brnu se už jen rozhodne, ze které pozice do něj mohou jít (třetí, čtvrtí či pátí). „Potřebovali jsme vyhrát, pro naši psychiku je to dobré, ale nemůžeme se tím uspokojit. Musíme dál tvrdě pracovat a stavět na věcech, které nám v předešlých zápasech nešly, a mohou být pro nás v play off klíčové,“ říká Šnajdr.