Ještě ve středu – stejně jako většina jiných Kanonýrů – s nadšením prožíval postup juniorů do čtvrtfinále a věřil, že jejich pouť se nemusí zastavit ani tam. Těšil se – stejně jako většina jiných Kanonýrů – na víkendové zápasy A-týmu v Jaroměři. A na to, že hráči půjdou za vysněným postupem do superligy. Je ale konec. Výkonný výbor Českého florbalu kvůli pandemii koronaviru ukončil všechny soutěže a jejich složení tak zůstává „zmrazeno“. A-tým tedy i příští rok bude hrát 1. ligu. „Toto rozhodnutí plně respektujeme,“ říká v rozhovoru pro klubový web předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.

Jak jste přijali rozhodnutí výkonného výboru Českého florbalu?

V tu chvíli jde o více než o sport. A i když jsme se celý rok chystali tady na toto období, na play off a cestu za postupem, tak absolutně nic nezpochybňujeme. Naopak jsme se začali okamžitě připravovat na příští sezonu a využili toho roku navíc, který máme. Abychom využili spoustu ponaučení z tohoto ročníku, co by se dalo dělat lépe. Koukáme dál, protože nic jiného nám ani nezbývá.

Jak je vám ale osobně? Prožíval jste postup juniorů, těšil se na zápasy áčka.

A najednou je ohromné prázdno. Naši junioři, věkem ale spíš dorostenci, dosáhli ve středu fantastického úspěchu, když postoupili do čtvrtfinále juniorské ligy přes druhý nejlepší tým po základní části. Jenže radost z úspěchu a touha poprat se i v dalším kole trvala jen chvíli. Prázdno je ale v nás všech. Trenér Jan Pazdera šel loni o úroveň níž, celou přípravu směřoval k tomu, aby nachystal tým k postupu do superligy. V play off si ohromně věřil, ale teď taky musí respektovat zcela novou situaci. Všichni to vstřebáváme. Jenže musíme koukat do budoucnosti, neztrácet mnoho času tím, co by mohlo být jinak, protože to stejně nezměníme.

Je pouhý den po rozhodnutí, ale už tušíte, jaký kádr bude mít A-tým v příští sezoně?

Brzy to je, ale na druhou stranu o měsíc dříve víme, co budeme hrát za soutěž. Máme dostatek času pracovat na složení kádru pro příští sezonu. Už v tuto chvíli je trenér a sportovní ředitel v jedné osobě (Jan Pazdera) v kontaktu s hráči. Věnujeme se současnému týmu a budeme pochopitelně řešit i doplňování zvenku. Klub dál pracuje, scházíme se. Ve středu byla porada předsedy, bude i tuto středu. V pátek je v plánu zase porada spolku, kde budeme chystat příští sezonu, rozpočet a musíme naplánovat všechny akce.

Máte zprávu pro rodiče vašich mládežnických družstev?

Přeji si, abychom všichni respektovali nařízení vlády a doporučení od odborníků. Protože čím víc budeme v tomto důslednější, tak o to dřív se zase uvidíme na florbale a budeme se moc věnovat tomu, co nás společně baví. Teď jsme v období, kdy je jasné, že se nekonají žádná utkání, žádné tréninky. Včas se ale ozveme především prostřednictvím členské sekce s dalšími aktualitami.

Už to padlo, je konec sezony. Jaká z vašeho pohledu byla?

Překvapující od začátku do konce. Na jejím startu jsme přichystali překvapení pro fanoušky, ať už v podobě zahraničních posil, nových trenérů i tím, jak jsme se zásadně zlepšili po marketingové stránce. Ale sezona končí ještě mnohem větším překvapením. A tento ročník nikdo z nás nezapomene. Budu-li se držet sportovního hodnocení, určitě nám ohromnou radost dělá práce u mládeže. Naši dorostenci se jeví jako naprosto špičkoví hráči v rámci celého českého prostředí. Klademe důraz na individuální práci a stojí za tím i přístup samotných hráčů. I u našeho A-týmu jsme posbírali spoustu dat a rovněž tady je přístup to, na čem chceme stavět dál.

Znovu zopakuji, že je velmi brzy. Že teď společnost řeší jiné starosti než sport, ale máte už nějakou zpětnou vazbu od partnerů na sezonu?

Zatím jsme nezaznamenali žádnou reakci, že by někdo chtěl partnerství ukončovat. Celá společnost je v tuto chvíli hodně solidární. A já věřím, že práci, kterou děláme, vnímají naši partneři pozitivně. I oni teď určitě budou mít starosti. Proto jim přeji, aby v časech, které těžké jsou a budou, se s nimi úspěšně popasovali. A věřím, že se všichni zase potkáme u sportu.