Florbalový oddíl Kanonýři Kladno se od pondělí 11. května vrací k plné tréninkové činnosti. Umožnilo mu to středeční rozhodnutí městské společnosti SAMK, která s výjimkou koupališť či Aquaparku otevřela všechna svá sportoviště včetně haly BIOS. Právě v ní se odehrává většina tréninkových jednotek Kanonýrů. V provozu rovněž od pondělí bude hala na 12. Základní škole Kladno i ta na 4. Základní škole Kladno.

Byli jsme jedním z hlavních iniciátorů, aby se haly otevřely hned, jakmile to nařízení vlády dovolí. A musím poděkovat lidem ze SAMK a 4. ZŠ Kladno, že zareagovali velmi rychle a my se tak můžeme okamžitě vrátit k tréninku. Klíčové pro nás ale bude plné dodržování všech bezpečnostních a hygienických předpisů. Proto prosíme všechny členy i jejich rodiče o respektování a spolupráci, abychom se zase mohli těšit ze sportu, který máme tolik rádi,“ říká předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.


Tady jsou následující pravidla pro trénink Kanonýrů, které vycházejí z požadavků vlády

 •  do haly mohou jen sportovci a trenéři, proto prosíme rodiče, aby děti trenérům předávali před halou a po tréninku si je znovu na stejném místě vyzvedli
  • nelze využívat sprchy a šatny, proto přicházejte již v tréninkovém oblečení
  • toalety lze navštěvovat pouze po jednom, mějte své nápoje připraveny předem
  • hráči musí mít při příchodu i odchodu ze sportoviště roušku
  • při samotném tréninku povinnost mít roušku nemají (odloží si ji na začátku) a ani nemusí dodržovat předepsaný rozestup dvou metrů
  • trenéři musí nosit roušku i během tréninku a mají povinnost dodržovat odstup dvou metrů od sportujících
  • po skončení každé tréninkové jednotky budou vydezinfikovány společné a sdílené pomůcky
  • tréninku se nemohou zúčastnit ti, kteří projevují jakékoliv příznaky onemocnění Covid-19 či byli v kontaktu s nakaženým, držme se motta „já chráním tebe, ty chráníš mě“.


  Je samozřejmé, že v současné situaci je účast na trénincích zcela dobrovolná a je na rozhodnutí jednotlivých členů a jejich rodičů. Podrobné informace o trénincích, jejich časech i termínech obdrží od šéftrenérů všichni Kanonýři během pátečního dne přes členskou sekci,“ popisuje sportovní ředitel Jan Pazdera.