Po více než třech měsících se A-tým Kanonýrů vrací k zápasům. O nadcházejícím víkendu se totiž zúčastní velmi solidně obsazeného turnaje Prague Challenge, kde se utká se superligovými Pardubicemi a prvoligovým rivalem z Karlových Varů. V neděli, kdy jsou na programu utkání o umístění, pak na Kladno čeká další superligista (Mladá Boleslav, Bohemians, či Liberec). Turnaj si navíc zpestří ještě sobotním dopoledním „přátelákem“ proti Bohemians.


„V tréninku na novou sezonu jsme od poloviny dubna, ale s ohledem na koronavirová omezení museli kluci trénovat individuálně. V té době se především zaměřili na běhání a na cvičení pro správné držení těla. Jakmile to nařízení dovolila, ihned jsme nastoupili do posilovny, což bylo důležité pro motivaci hráčů. Od poloviny května jsme jednou týdně zapojili i halu, kde ale teď primárně jde o nabírání kondice, než že bychom řešili hru. Nicméně trénujeme hodně, pětkrát až šestkrát týdně,“ prozrazuje trenér A-týmu Jan Pazdera.

Nyní si nutný dril zpestří Kanonýři víkendovým turnajem, což kouč vnímá jako ideální příležitost otestovat nové mladé hráče, které má k dispozici. Patří mezi ně třeba odchovanci Matyáš Bachmaier a Filip Molhanec, kteří jsou od nové sezony věkem už junioři a tudíž mohou rovněž nastupovat za A-tým. „Filip vypadá v tréninku solidně a s Matyášem jsem hodně spokojený. Bude hrát v první lajně, takže v přípravě – a doufám – že i v sezoně dostane dostprostoru,“ popisuje Pazdera.

Kromě zmíněného kanonýrského dua bude ještě zkoušet další mladíky. Tím prvním je 21letý Jan Lang, který působí v superligové Spartě. V minulé sezoně navíc v jednom zápase vypomáhal i Karlovým Varům a shodou okolností to bylo zrovna v lednovém duelu na Kladně. Tehdy dal dva góly a výrazně tak pomohl soupeři k těsné výhře 4:3. Dalšími testovanými mladíky pak jsou 19letí Erik Papež a Vojtěch Šimáček, kteří v uplynulém ročníku nastupovali za juniorku Bohemians. Papež je však kmenovým hráčem Bučis teamu, Šimáček pro změnu v letech 2017 až 2019 hrál ve švýcarském Wileru. „Když se nám budou zamlouvat, využívali bychom je na střídavé starty,“ plánuje Pazdera.

Naopak se na víkendovém turnaji nepředstaví brankář Ondřej Lupoměch, který se po jediné sezoně na Kladně, vrací do pražského Startu. Chybět bude i David Sachr, jenž se rozhodl skončit. „Vojta Teslík pak s námi jedná o hostování v jednom klubu z regionu, který hraje nižší soutěže. Dle dohody odešli rovněž oba Švédové a otazník visí také nad Alexandrem Trofimovem, protože mu teď koronavirová situace v Rusku vůbec neumožňuje sem přicestovat,“ říká trenér.

Turnaj Prague Challenge se odehraje ve Sportovní hale Děkanka v Praze. Vstup na všechna utkání je zdarma a živé přenosy duelů si půjde pusti na TVCOM.cz.

Program Kanonýrů:

19. června KLADNO – Sokoli Pardubice (17:30)

20. června KLADNO – Karlovy Vary (17:00)

21. června zápasy o umístění


Vstup na všechna utkání je zdarma a živé přenosy vysílá TVCOM.cz.

Celý program turnaje najdete zde: https://1url.cz/XzRlf