Od neděle znají celostátní soutěže Českého florbalu svůj jízdní řád. Kanonýři tak vědí, že sezonu, ve které chtějí dokonat své postupové ambice, začnou doma proti nováčkovi soutěže, FBC Letka. Velmi atraktivní soupeři pak na Kladenské čekají i v poháru, kde v úvodní skupině narazí na oba loňské finalisty – Mladou Boleslav a Bohemians. Protivníky pro první kola svých soutěží poznali i junioři a dorostenci.


1. liga

Ač se ze soutěže – stejně jako v ostatních elitních ligách – nepostupovalo i nesestupovalo, je mezi 14 účastníky jeden nováček. Tým FBC Letka si totižvyměnil účast ve druhé nejvyšší soutěži s 1. FBK Rožnov pod Radhoštěm. A právě tento celek bude počátkem září v kladenské hale BIOS (úřední termín je 5. či 6. září) prvním sokem Kanonýrů v nové prvoligové sezoně. O týden později jede Kladno do Petrovic a za další týden doma přivítají Bulldogs Brno. Základní část vyvrcholí 20. února 2021, kdy Kanonýři zamíří na půdu Letky. Ta sice sídlí ve slezských Štěpánkovicích v okrese Opava, ale domácí zápasy bude hrát v ostravské hale Sareza.

V soutěži se pak budou testovat dvě nová pravidla – hráč může kopnout do míčku několikrát za sebou a v případě odloženého vyloučení už hra nebude po přerušení začínat vhazováním, ale volným úderem mužstva, které hraje přesilovku. A ve všech celostátních soutěžích nově platí, že v prodloužení nemůže tým (vyjma odloženého vyloučení) odvolat brankáře.

Pohár Českého florbalu

Loni na podzim to v něm Kanonýři dotáhli až do čtvrtfinále, což bylo historicky nejlepší umístění. Teď je čeká pořádná šichta už v základní skupině, kde se utkají se třemi superligovými týmy – Mladou Boleslaví, Black Angels a FbŠ Bohemians. Se všemi třemi soupeři se shodou okolností střetli i v minulém pohárovém ročníku. Základní skupina se odehraje ve druhé polovině srpna, přičemž Mladou Boleslav a Black Angels přivítají Kanonýři doma.

Celostátní soutěž juniorů

Kvalifikační část, která se odehraje během září a počátku října, rozdělí týmy pro další průběh sezony. Z osmi tří či čtyřčlenných skupin postupuje vítěz do KB ligy juniorů, osm mužstev z druhých míst má ještě „druhou“ šanci a v dvouzápasové sérii je čeká boj o zbývající čtyři volná místa. Soupeři kanonýrské juniorky v kvalifikaci bude Liberec, Chomutov a Start98.

1. liga dorostenců – skupina A

Do pěti desetičlenných skupin jsou družstva rozdělena s ohledem na dojezdovou vzdálenost a výsledky v předchozí sezoně tak, aby rozložení sil napříč skupinami bylo – pokud možno – rovnoměrné. Hraje se košovým systémem, což znamená, že v každé skupině jsou týmy rozdělené do dvou košů po pěti. V rámci jednoho košového kola se družstva utkají každý s každým (tedy čtyři zápasy). Po odehrání košového kola se dva nejhorší z horního koše přesouvají do dolního koše a naopak. Společně s kladenskými dorostenci začínají v horním koši Ústí, Panthers Praha, Start98 a Chomutov. Ve spodním pak jsou Děčín, Litvínov, Kadaň, Karlovy Vary a Bučis Team.