Poslední dva týdny zbývají vyplnění přihlášky na florbalový kemp či sportovní tábor, který o prázdninách pořádají Kanonýři Kladno. O obě akce je velký zájem, a tak přinášíme rozhovor s organizátorem Michalem Skuhrovcem, který prozradí, co na účastníky od 20. do 24. července čeká. A že to rozhodně nebude jen nudný trénink, ale táborníci zažijí spoustu sportovních her o ceny, letní zchlazení v bazénu a další zábavu.

Michale, jaký je rozdíl mezi florbalovým kempem a sportovním táborem?

Kemp je určen pro Kanonýry a zároveň pro děti z jiných florbalových klubů, které se přes léto chtějí zdokonalit ve florbalových dovednostech. V tréninku půjdeme do detailu, zařadíme třeba i videorozbory a přidáme ukázky různých herních situací z mezinárodního florbalu. Tábor pak cílí na děti, které mají rády sport a chtějí být o prázdninách aktivní. Budou mít pestrý sportovní program, protože si vyzkouší fotbal, volejbal, házenou, vybíjenou či i „náš“ florbal.

Kdo se může přihlásit?

Tábor i kemp jsou pro děti od 6 do 15 let. Máme k dispozici velký počet kvalitních trenérů, takže děti seřadíme podle věku do tréninkových skupin, aby to bylo vyvážené. Zázemí budeme mít na 4. Základní škole Norská v Kladně a program bude každý den začínat od osmi ráno a končit budeme ve čtyři odpoledne. Pro děti máme samozřejmě zajištěné stravování (dvakrát svačina a oběd) a pitný režim.

Kde se bude program odehrávat?

Máme k dispozici velmi kvalitní sportovní zázemí. Kromě tělocvičny můžeme využívat fotbalové a další dvě venkovní hřiště. Zároveň v rámci regenerace a letního dovádění budeme chodit na bazén. Nedržíme se úzkostlivě nalajnovaného programu, takže každý den zareagujeme na aktuální počasí. A chceme, aby se děti domů vracely nadšené a těšily se na zítřek.

Jak toho docílit?

Zařadíme spoustu soutěží a her o drobné ceny. Děti povedou licencovaní trenéři Kanonýrů, kteří mají velké zkušenosti s trénováním. Vědí, jak je zabavit.Tábor i kemp je vedený zábavnou herní formou, žádný dril. Jde nám o to, aby se děti u sportu bavily a měly zajímavý i pestrý program. Nesnášíme nudu.

Na jaké „hosty“ se mohou děti těšit?

Už při jarním kempu byly děti nadšené z návštěvy hráčů A-týmu. Předávají jim zkušenosti, radí. Pro kemp i tábor si pak program připraví také kondiční trenér Kanonýrů Honza Pechr. Naučí děti základům pohybové atletiky. Rovněž třeba dětem ukážeme, jak mají po sportovním výkonu správně regenerovat. 

Kolik to stojí a jak se mohou přihlásit?

Cena za florbalový kemp je 3 700 korun, sportovní tábor pak přijde na 3 200 korun. Přihlásit se lze na webu Kanonýrů (https://1url.cz/vzahl)
a případné další dotazy zodpoví sekretář klubu Marek Tvrz (732/507091, tvrz@kanonyrikladno.cz).