Na Kladně florbalově vyrostla, a byť poslední čtyři sezony působila v družstvu Tigers na pražském Jižním Městě, tak teď v hale BIOS zase prožívá velké florbalové milníky. Lucie Řezáčová se tu před dvěma týdny poprvé v kariéře zúčastnila ženského reprezentačního soustředění, tento víkend tady pro změnu trénuje s národním týmem juniorek a na konci července je znovu pozvaná na reprezentační kemp žen. A ano, také ten se odehraje na Kladně. „Jsem moc ráda, že se to všechno koná v mém domácím prostředí, na místě, kde jsem začínala. Uklidňuje mě to, protože nemusím být ve stresu, že jsem na neznámém místě,“ říká 19letá útočnice, která bydlí čtvrthodinu od haly.

Před dvěma týdny byla vedle Nely Jirákové, Magdalény Pláškové a Kateřiny Fousové jednou ze čtyř kladenských odchovankyň na soustředění. Teď do juniorského družstva povolal kouč Tomáš Martiník pětici Kladeňaček. Řezáčovou a Fousovou ještě doplňuje brankářka Kristýna Janglová, Monika Šolleová a Karolína Stůjová, sestra Matěje Stůje z A-týmu Kanonýrů.

„Je dobře, že se hodně holek z Kladna dostává dál. A líbí se mi, že ženská složka teď u Kanonýrů roste, protože dřív tu takový zájem nebyl,“ míní Řezáčová.

Ta má teď za sebou období plné velký životních změn. Před pár dny odmaturovala na Střední odborné škole v Kladně v oboru Logistické a finanční služby. Následně se rozhodla pro florbalový přestup do švýcarského klubu Skorpion Emmental Zollbrück a dočkala se již zmíněné premiérové pozvánky do národního týmu žen.

„Všechno to považuji za důležité životní posuny. Maturita byla pro mě šílená, protože jsme dlouho nevěděli, jestli vůbec nějaká bude. A ve chvíli, kdy jsem si ji odbyla, nastal ideální čas odejít. Původně jsem přemýšlela, že zůstanu ještě rok v Tigers. Pak mi ale přišla nabídka a já ji vzala, protože jsem chtěla zkusit jinou ligu. Je to důležité pro můj herní růst,“ vypráví Řezáčová.

Posunout se chce i proto, že příští rok na jaře ji pravděpodobně čeká jeden velký florbalový svátek. Přesunulo se tam letošní mistrovství světa juniorek a Řezáčová by měla být ve Švédsku pevnou součástí českého výběru. „Dlouho jsme se bály, jestli nám ho kvůli koronaviru nezruší úplně. Pak jsme čekaly, že se bude konat letos v září, ale jsme rády, že nám nakonec daly tu možnost hrát a máme teď ještě víc času, abychom se připravily. Máme super příležitost se posunout a každá hráčka se určitě dostane o level výš,“ říká Řezáčová, která poslední týdny trénovala s ženským týmem Kanonýrek.

Tak ať se všechno vydaří!