Že patří k velkým talentům, se v našem klubu už nějaký ten pátek ví, teď to ale stvrdila i celorepubliková akce Českého florbalu. Trio Kanonýrů Matyáš Bachmaier, Jakub Bohuslávek a Filip Molhanec strávilo uplynulých pět dní na Kempu talentované mládeže v Jičíně. A co víc – na rozvoj nejlepších tuzemských hráčů dohlíželi hned dva trenéři z Kladna – kouč A-týmu a sportovní ředitel Jan Pazdera společně s šéftrenérem elitních družstev Miroslavem Šnajdrem.

Kemp je tvořený třemi výběry. Ten první je pro hráče do 19 let, druhý pro hráče do 17 let a třetí pro hráče do 15 let. Přičemž v každé výběrové skupině je zhruba 20 nejlepších českých florbalistů,“ popisuje Jan Pazdera.

Matyáš Bachmaier trénoval v nejstarším výběru, který je vlastně „kopií“ juniorské reprezentace. Ta už za necelý rok bude na světovém šampionátu v Česku navazovat na loňské zlato svých předchůdců a jedním z členů realizačního týmu je právě Jan Pazdera. Jeho kolega Šnajdr pak v Jičíně působil u výběru do 15 let a Bohuslávek s Molhancem v „sedmnáctce“.

„Jsem hodně rád, že jsme tu měli Míru Šnajdra. Protože realizační týmy jsou vždy složené ze tří českých a jednoho finského trenéra. Je to obohacující a zároveň mít dva trenéry mezi devítkou Čechů můžeme považovat za velmi slušnou vizitku Kanonýrů,“ přiznává Pazdera.

Hráči pak na kempu absolvovali každý den dva herní tréninky, byl zde i prostor na rozvojové skills tréninky a připraveny byly také přednášky o stravování, mentální stránce a přípravě. A jde-li o nejstarší výběr, tak ten byl po celou dobu rozdělen na dvě skupiny po 10 hráčích, přičemž Pazdera a Bachmaier „nastupovali“ proti sobě.

A jaké vlastně má Bachmaier šance, aby se probil až do závěrečné nominace na mistrovství světa? „Začínají se profilovat lídři týmu i vazby mezi jednotlivými hráči. Nicméně rok je pořád dlouhá doba a ještě může někdo zazářit. Pracujeme se zhruba 27 hráči do pole a pokud si Matyáš udrží stávající přístup a vydrží mu zdraví, tak by se mohl prosadit. Ale u něj to bude také o tom, jak uchopí za pačesy příležitost v našem A-týmu. Bude nadcházející sezoně jedním z herních lídrů,říká Pazdera.

Ten však byl po kempu i lehce kritický, neboť by si přál vyšší hráčské zastoupení klubu. „Loni tu byl třeba i Hugo Hübner, a tak bych čekal, že on či Dominik Prudil by mezi nominovanými mohli být také tentokrát. Podobně jako Matěj Čika z ročníku 2005. Ti kluci mají dobrý přístup i potenciál, ale musejí se chtít víc prodat, tak aby je trenéři viděli ve více dobrých momentech. Na náš klub, kde aktuálně jsme, je to zastoupení solidní, nicméně do budoucna bych si představoval, že tu budeme mít víc našich hráčů.“