Po týdnech čekání, je to tu. Pro A-tým Kanonýrů začíná prvoligová sezona, v sobotu hraje v Jaroměři.

Proti týmu, se kterým to v minulé sezoně skončilo, to teď po více než půl roce zase začíná. A-tým Kanonýrů s třítýdenním zpožděním vstoupí v sobotu do prvoligové sezony a symbolicky se tak stane v Jaroměři. Tedy místě, kde měla v půlce března pokračovat čtvrtfinálová série, kterou však předčasně ukončil koronavirus.

„V minulé sezoně jsme s Jaroměří hráli čtyři zápasy, z toho tři skončily naší výhrou s vysokým rozdílem. Vždy jsme se dokázali velmi dobře v úvodu zápasu opřít o náš agresivní presink. Jenže teď nejsme po nemoci ve fyzickém stavu, abychom tuto zbraň mohli použít. Proto jdeme do utkání s velkou pokorou, obzvlášť když Jaroměř hraje na specifickém povrchu a ve specifickém prostředí. Nicméně pokud chceme být v sezoně úspěšní, potřebujeme bodovat za plný počet,“ říká trenér Kanonýrů Jan Pazdera.

Ano, část mužstva je stále oslabená po prodělaném koronaviru a je znát tréninkový výpadek. Navíc musí kouč uzpůsobit taktiku i skutečnosti, že po sobotním mači v Jaroměři čeká Kladno hned o svátečním pondělí domácí duel proti Sokolu Brno. „To dělá situaci těžší. Mohli bychom v Jaroměři zariskovat s presinkem a věřím, že bychom tlak zvládli, ale v pondělí hrajeme další extrémně důležitý zápas. A mohlo by to mít dopad. Proto budeme muset hru pozměnit a hrát jinak, než jsme se prezentovali třeba v poháru,“ vysvětluje Pazdera.

Sobotní zápas v Jaroměři začíná v 19:00, pondělní proti Brnu pak v hale BIOS v 17:00.