Byly to nervy, ale do prvoligové sezony nakonec A-tým Kanonýrů vstoupil vydřenou výhrou 6:5 v Jaroměři. Už v pondělí hraje doma proti Sokolu Brno.

Ještě pět minut před koncem prohrávali o tři branky a s nadějí na body to vypadalo prachbídně. Pak ale Kanonýři předvedli v Jaroměři nevídaný obrat, během 4 minut a 25 vteřin nasázeli čtyři góly a nakonec si připsali tři body.

„Padesát minut to byl z naši strany ustrašený výkon, kterému chyběla sebedůvěra. Na klucích se projevila třítýdenní pauza, ve které drtivá většina z nich opravdu marodila a nám teď zbýval jenom týden na to, abychom se dali do pořádku. Bylo to znát na našem pohybu, aktivitě a kvalitě na balonku, čehož soupeř dokázal dobře využít. Stál v obranném bloku a byl efektivní v přesilovkách. Navíc my těch oslabení hráli dnes moc a bylo vidět, že herní principy, na kterých jsme pracovali celé léto, byly trošku pozapomenuté,“ popisoval po utkání kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

Ano, kritická byla především polovina utkání, kdy Jaroměř nejdříve vyrovnala na 2:2 a následně po faulu Stůje v pětiminutové přesilovce odskočila na 4:2. Ve 48. minutě navíc ve vlastním oslabením přidala pátý gól a body pro Kladno byly rázem hodně vzdálené.


„V time outu jsem pak hráčům říkal, že tato sezona je hlavně o výsledcích, ne o výkonu. A že se musíme pokusit o nespravedlivou výhru. Tak se i stalo. Jsem rád, že to kluci nevzdali, šli za výhrou až do samotného konce a my v závěru vytěžili z minima maximum. A velkou radost mám i z toho, že vítězný gól dal Marek Pixa, který se tu trošku trápil a ještě dostával sodu od místního publika,“
řekl Pazdera.

Výtečné rovněž bylo, že o obrat se postaraly všechny tři lajny včetně té nejmladší, které má za úkol především bránit. Tak výrazný obrat by navíc tým mohl dostat do euforie, napumpovat mu sebevědomí, což se může projevit už v pondělním domácím duelu proti Brnu (17:00, BIOS).

„Věřím, že si po dnešku oddechneme, ale zároveň budeme pokorní, neboť víme, že musíme především v aktivitě přidat. Zároveň věřím, že se takový obrat do budoucna projeví, neboť budeme věřit, že nikdy nic není ztracené,“ dodal kouč.


Branky a asistence: 13. Hašek (Kubina), 29. Černý (Krigovský), 31. Nožička (Hašek), 35. Krigovský (Výborný), 49. Nožička (Kubina) – 17. Svačinka (Riebauer), 19. Přívara (Riebauer), 56. Bachmaier (Riebauer), 57. Přívara (Šnajdr), 58. Pfaur (Novák), 60. Pixa (Bachmaier). Rozhodčí: Vlček, Žofka. Vyloučení: 4:2. Využití: 2:1. Oslabení: 1:0. Zásahy brankářů: Špaček 19 – Blaha 16. Třetiny: 1:2, 3:0, 1:4. Diváků: 54.


Sestava Kladna: Blaha (Domkář) – Lang, Svačinka, Přívara, Ullmann, Stůj, Molhanec – Bachmaier, Riebauer, Pixa – Šefčík, Skuhrovec, Šnajdr – Janda, Pfaur, Novák. Trenér: Pazdera.