A-tým ve středu odehraje poslední zápas základní skupiny Poháru Českého florbalu. V případě výhry postoupí.

Loni to v Poháru Českého florbalu dotáhli až do historického čtvrtfinále, teď stojí před branami postupu ze základní skupiny. Kanonýry v ní ve středu od 19.00 čeká poslední zápas a porazí-li superligový tým Bohemians, kráčí v soutěži dál. Jiný výsledek naopak znamená konec.

Už před startem této soutěže však trenér Kanonýrů Jan Pazdera přiznal, že tentokrát kvůli karanténním výpadkům v přípravě není pohár prioritou a po zářijovém hromadném „promoření“ mužstva to platí zvlášť. „V zápase s Bohemians dostanou šanci kluci, kteří obvykle za A-tým nenastupují. Chceme tím s trenéry juniorky ocenit jejich dobrou práci v tréninku. Bohužel nás brzdí, že kvůli pravidlům nemůžeme nasadit víc juniorů a hráče ročníku 2004,“ uvedl Pazdera.

Ten ani nepočítá, že by některý z hráčů A-týmu odehrál celý zápas, protože je chce pošetřit před nedělním prvoligovým šlágrem v Karlových Varech. „To je pro nás klíčový zápas týdne a tomu vše přizpůsobíme. Nemůžeme mít v této sezoně všechno.“

Ačkoliv se středeční zápas hraje v kladenské hale BIOS, Kanonýři v něm budou oficiálně v roli hostů, neboť duel pořádají pražští Bohemians. Pro diváky zůstane vzhledem k současným epidemiologickým nařízením vstup uzavřen a soupeř bohužel ani nezajistil videopřenos.