Koronavirus výrazně zasahuje i do sportu. Nabízíme vám průběžně aktualizovaný přehled aktuálních opatření, která se týkají činnosti Kanonýrů.

Aktualizováno 10. května.

- od 10. května lze sportovat venku až ve skupině 30 osob. Od 17. května se otevřou vnitřní sportoviště až pro deset lidí, pokud budou rozděleni do dvojic a na každého bude vycházet minimálně patnáct metrů čtverečních plochy. Podmínkou bude stejně jako při jiných nově povolených aktivitách negativní test na koronavirus, úplné očkování nebo lhůta 90 dní od prodělání covidu-19.

- místo desetimetrového odstupu dvojic na sportovišti bude od pondělí 26. dubna platit 15 metrů čtverečních na osobu. Shodli se na tom představitelé sportu s ministrem zdravotnictví

- Kanonýři se ve středu 14. dubna vrátili ke společným tréninkům. Zatím trénují po pěti dvojicích, mezi kterými je povinný rozestup 10 metrů. Od pondělí 26. dubna má být rozestup snížen šest metrů. Video z tréninků zde

- Český florbal zmrazil soutěže, nebude se postupovat ani sestupovat. Více zde 

- vláda znovu prodloužila nouzový stav, výrazně navíc omezila pohyb, tudíž je jasné, že naše společná tréninková činnost (ne on-line) je dál utlumena.

- Český florbal schválil klíčová data pro možný restart seniorských i mládežnických soutěží. Pro A-tým je nyní rozhodující víkend 13. a 14. března, pro mládežnické soutěže 22. a 23. května. Více v článku.

- nouzový stav byl nakonec na žádost hejtmanů prodloužen až do konce února, tudíž tréninková činnost mládeže ve vnitřních prostorech je stále zapovězena.

- Česko zůstává až do 22. ledna v 5. stupni PES. Je tedy zakázáno trénovat v hale a venku to lze jen ve dvou lidech. Soutěže včetně první ligy na restart stále čekají viz zpráva Českého florbalu.

- v pátek 18. prosince se Česko vrací do 4. stupně PES. Tedy je znovu zakázáno trénovat v hale a venku to lze jen v šesti lidech. Kanonýři tak znovu přejdou na distanční způsob tréninku v rámci projektu #trenujchytre. Veškeré informace dostanou členové prostřednictvím členské sekce.

- ministerstvo zdravotnictví rozhodlo, že od čtvrtku 3. prosince vstoupí Česko do 3. protiepidemiologického stupně. Mohou se sice znovu rozjet amatérské soutěže, ovšem vnitřní sportoviště se otevírají pouze pro individuální sporty a uvnitř smí být maximálně 10 lidí. Při sportu navíc musí mít nasazenou roušku. 

- ministerstvo zdravotnictví představilo systém opatření označovaných názvem PES, ze kterého vyplývá, že kolektivní sport se do tělocvičen vrátí, až situace ohledně covidu klesne do dvou nejmírnějších stupňů. Ty se vypočítávají podle výskytu nových případů na 100 000 obyvatel za posledních 14 dní, výskytu nákazy mezi seniory, reprodukčního čísla a podílu pozitivních testů v jejich celkovém počtu. Zároveň je podmínkou pro jejich platnost prodloužení nouzového stavu, který končí 20. listopadu.

- momentálně platí, že při venkovním tréninku mohou pobíhat maximálně ve dvou. I proto Kanonýři do odvolání ruší společnou tréninkovou činnost. Jakmile to nařízení vlády dovolí, hned se vrátí k týmovým tréninkům. 

- zrušené jsou samozřejmě i všechny zápasy (vyjma Livesport superligy), které pořádá Český florbal. Více zde. 

- pro své členy vytvořili šéftrenéři Kanonýrů unikátní projekt #trenujchytre, za kterým se skrývá systém individuálních tréninků. Přípravka má pravidelné tréninkové on-line lekce, u vyšších kategorií se prolínají on-line tréninky s off-line přípravou, při které využívají specializovaný program XPS Sidelinesport. Více o projektu zde. 

- tréninkovou činnost museli Kanonýři na základě rozhodnutí vlády přerušit 12. října.  „Od začátku koronavirové pandemie se ke všem hygienických opatřením chováme velmi odpovědně a samozřejmě s plnou vážností přistupujeme i k současným nařízením. Na dva týdny vyhlašujeme v klubu společný tréninkový „oddech“, protože věříme, že i my můžeme svým drobným dílem přispět k tomu, aby se nepříznivá epidemiologická situace kolem nás brzy vylepšila. Jakmile nám to povolí provozovatelé hal, k tréninkové činnosti se samozřejmě ihned vrátíme,“ uvedl předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.