V lednu Kladno zasáhla smutná zpráva o požáru panelového domu v Americké ulici. Florbalisté se snažili po celý rok postiženým pomáhat.

Byl to rok plný nečekaných události i smutných zpráv. Hned v lednu 2020, když se ještě zdál být koronavirus daleko od českých hranic, zasáhla drtivou většinu kladenských obyvatel informace o tragickém požáru v panelovém domě v Americké ulici. Pro Kanonýry měla událost o něco osobnější podtext, neboť jedním z nejpostiženějších z osudového rána byl Ladislav Kosina, pracovník jejich domácí haly BIOS. Utrpěl popáleniny 3. stupně na 40 procentech těla, víc než dva měsíce ležel v nemocnici, přišel o střechu nad hlavou.

A vzhledem k tomu, že byl a je věrným florbalovým příznivcem, a patřil v hale k nejochotnějším lidem, brali ho Kanonýři jako součást své široké rodiny. I proto se po události snažili alespoň částečně jeho bolest zmírnit a aktivně se zapojili do veřejné sbírky, kterou pro obyvatele domu vyhlásilo Statutární město Kladno. I díky svým fanouškům nakonec vybrali 18 543 korun.

S panem Kosinou zůstali trenéři a hráči v pravidelném kontaktu, přáli mu k narozeninám (letos oslavil 62.), on Kanonýry naopak zase navštívil při domácích zápasech zkraje sezony, když ještě diváci směli na tribuny. A teď mu hráč A-týmu Dušan Přívara a marketingová pracovnice Diana Augustinová přišli osobně popřát příjemné Vánoce a předat několik dárků.

„Je to pořád usměvavý, energický pán, se kterým je stále zábava. Moc nás potěšilo, že se mu daří dobře a sám nám přál, abychom už zase hráli, že by se chtěl přijít podívat,“ popisuje Přívara.

Pozitivní je, že od města dostal nový byt, řada dárců včetně rodičů Kanonýrů mu pomohla i materiálně. A my se těšíme, že se s ním budeme v roce 2021 dál setkávat, budeme mu připraven

i s pomocí, ale víme, že tu největší

radost mu uděláme přímo v hale výhrami.

Hezké vánoce všem a ať je rok 2021 – pokud to alespoň trochu půjde – plný jen těch optimistických zpráv.