Od pondělí 12. dubna se lze vrátit ke společným tréninkům. Venku se může sejít až 20 sportovců, tělocvičny však zůstávají uzavřeny.

Velmi příznivé zprávy v pátek odpoledne oznámil nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger. Od pondělí 12. dubna jsou znovu povoleny sportovní aktivity v maximálním počtu 20 osob. Avšak vnitřní sportoviště zůstávají podle výkladu jeho úřadu pro amatéry uzavřena. "Venku mohou sportovat skupiny až dvaceti lidí. Není tam žádné jiné omezení. Nebudou potřeba testy, jako sportovci si mohou sundat roušku a nemusejí dodržovat rozestupy," uvedl ministr pro ČTK. 

Teď se čeká na přesné znění pravidel ministerstva. Kanonýři však vývoj podrobně sledují. V pátek odpoledne absolvují schůzku se zástupci Českého florbalu, kteří mají detailní informace. Následně proběhne interní jednání šéftrenérů a vedení Kanonýrů. Dá se však očekávat, že informace budou politiky i hygieniky upřesňovány během víkendu, proto prosíme naše členy i rodiče o trpělivost a nejpozději v neděli odpoledne vydáme zprávu prostřednictvím Členské sekce, kdy restartujeme společnou tréninkovou činnost. 

„Všichni se těšíme, až budeme moct zase společně trénovat. Jsme připraveni využít jakoukoliv příležitost, která bude v souladu s dodržováním pravidel. Čekáme na upřesňující informace pro nastavení pravidel, ovšem pracujeme s variantou venkovních tréninků v menších skupinách. Chceme mít činnost co nejširší, abychom členům vykompenzovali nucenou dlouhou pauzu,“ říká sportovní ředitel Kanonýrů Jan Pazdera.