Kanonýři odmítají po veletoči ministerstva zdravotnictví rezignovat a dál hledají cestu, jak členy vrátit k „živým“ tréninkům.

Euforii vystřídalo zklamání. Ještě v pátek ministr zdravotnictví Petr Arenberger sliboval, že od pondělí se budou amatéři smět vrátit k venkovnímu sportování – bez roušek a v limitu do 20 osob. Kanonýři se pečlivě chystali na restart společných tréninků, měli už připravený tréninkový program, jenže po jediném dni zase přišel zákaz. Ministerstvo zdravotnictví totiž plánované rozvolnění stoplo a dál platí, že sportovat spolu mohou maximálně dvě osoby, což je pro kolektivní odvětví velmi omezující.

Kanonýři však odmítají rezignovat a dál hledají cestu, jak členy vrátit k „živým“ tréninkům. Variantou je, že by tréninky probíhaly na venkovních sportovištích ve skupinkách po dvou s dostatečnými rozestupy. Už během neděle vedení klubu s tímto návrhem oslovilo společnost SAMK (provozovatel městských sportovišť), která jako partner Kanonýrů chce najít řešení a vyjít florbalistům vstříc.

„Jsou této variantě nakloněni, nicméně chtějí počkat, až ministerstvo zdravotnictví a vláda vydají přesný právní výklad toho, co v sobotu večer ministr oznámil v médiích. Dá se očekávat, že to bude někdy pondělí večer, proto případný restart přijde nejdříve ve středu,“ oznámil generální manažer Kanonýrů Ondřej Riebauer.

Navíc teoreticky ještě vše může změnit pondělní zasedání vlády.

Kanonýři rovněž plně podporují iniciativu Českého florbalu, který chce ve spolupráci s jinými svazy a s Národní sportovní agenturou na ministerstvo zdravotnictví zatlačit, aby se vrátilo k původnímu návrhu.