Václav Michálek, jenž pracoval u A-týmu i mládežnických mužstev, se rozhodl na Kladně nepokračovat.

K 30. dubnu skončil u Kanonýrů na vlastní žádost trenér Václav Michálek. Ten do klubu přišel minulý rok a působil v roli asistenta u A-týmu, dále spolu s Janem Bukem vedl tým juniorů a s Michalem Bradáčem mužstvo mladších žáků U12.

„Rád bych poděkoval všem Kanonýrům a jmenovitě sportovnímu řediteli Janu Pazderovi, že jsem od něj dostal příležitost pracovat a trenérsky se rozvíjet v profesionálních florbalových podmínkách, které na Kladně jsou. Za ten rok jsem se výrazně posunul po lidské a především po florbalové stránce. Přesto jsem se po delší úvaze rozhodl jít v životě dál a věnovat florbalu o dost méně času, než tomu bylo v posledních letech, kdy jsem byl trenérem na plný úvazek. A jelikož jsou Kanonýři – jak už jsem zmínil – profesionální organizací, nebylo by vůči nim fér, abych měl trénování na druhé koleji. Ještě jednou děkuji kolegům, rovněž hráčům a rodičům, kterým bych chtěl popřát hodně úspěchů ve florbale i mimo něj,“ uvedl Michálek.

„Václavovo rozhodnutí respektuji. Chtěli jsme mu v jeho přání vyjít vstříc, byť jsme původně byli domluveni na delším působení. Obecně nám pandemie koronaviru ztížila situaci, neboť mnohem více lidí v celém florbalovém prostředí přehodnocuje priority. Covidový režim trenéra byl a je specifický a rozumím, že není pro každého. Děkuji Vaškovi za práci, kterou pro Kanonýry u mládeže a A-týmu odvedl, a přeji mu, aby kráčel po správné životní cestě,“ řekl sportovní ředitel Kanonýrů Jan Pazdera.