Sice stojí v pozadí, nedává góly ani nedrží hokejku v ruce, i tak je jednou z klíčových osob A-týmu i celého klubu v cestě za úspěchem. Gabriela Pecáková se v roli fyzioterapeutky výrazně podílí na zdraví i připravenosti elitních hráčů Kanonýrů a rovněž působí u mládežnických družstev, kde pomáhá s kompenzací i vyučuje správné provedení zdravotních cviků.

Právě teď – v období tvrdé letní přípravy – je její péče v A-týmu obzvlášť potřeba. „U kluků je potřeba rozvinout co nejvíce kompenzace. Zaměřujeme se na koordinační cvičení, které je jiné než v průběhu herní části sezony. Je nutná prevence zranění, kdy ke mně hráči chodí na různé terapie, ať jsou to masáže, baňky nebo tejpování. Rovněž se s kondičním trenérem Janem Pechrem zaměřujeme na zranění, která byla, pokračujeme s jejich léčbou, aby kluci byli co nejrychleji vráceni zpět do týmu,“ popisuje Pecáková svou současnou činnost.

Jejím dlouhodobým úkolem u A-týmu pak je pak prevence a udržení zdraví hráčů.

Zároveň se ale během své první sezony u Kanonýrů víc a víc zapojovala do práce s mládeží, protože vedení klubu chce své specialisty využívat i při tréninku a rozvoji těch nejmenších. A především během vynucené sportovní pauzy ji děti mohly vidět na obrazovkách monitorů.

„Máme za sebou projekt #trénujchytře, ve kterém jsem vedla kompenzační hodiny hlavně u přípravky. Také jsem připravovala tréninky do programu XPS napříč celou strukturou, kde jsme se zaměřili na základní pohybové vzorce i základní jógové pozice. Cílem bylo hráče naučit základní provedení pohybu,“ říká Pecáková.

Ta si právě cení, že Kanonýři dbají i na detaily u mládeže, kde ze specialistů kromě ní působí i Jan Pechr, kondiční trenér A-týmu. „U většiny sportů i klubů se nebere u dětí takový zřetel, což je chyba. Protože právě u nich by se mělo začínat a měli by u nich být ti největší profesionálové. Proto trenéry učíme, aby znali a věděli, jak pracovat s tělem, neboť je to ve sportu důležitá složka. Každý by své tělo měl znát a pokud jsou v tomto mezery, tak se nejde posouvat dál,“ míní Pecáková.