Po osmi měsících zase zažijí zápas proti skutečným soupeřům i za dohledu sudích. Tým Kanonýrů míří totiž do znojemské sportovní haly, kde se v sobotu zúčastní atraktivního Fat Pipe Cupu.

Pořadatelé mu dali nálepku „turnaj nové generace“, neboť na něm smí hrát pouze florbalisté do 23 let. A kromě Kanonýrů se na něm představí ještě prvoligové týmy Znojma, Bulldogs Brno, které doplňuje superligový Hattrick Brno. Hraje se 3x15 minut, potká se každý s každý a duely přenáší Tvcom.cz (rozpis i odkazy na přímé přenosy níže).

„Jedeme tam s 19 hráči a dvěma brankáři. Přičemž v dlouhodobé tréninkové skupině A-týmu funguje 14 hráčů a dva brankáři, dalších pět hráčů jsme povolali na základě doporučení šéftrenéra mládeže Míry Šnajdra. Ta pětice kluků jsou ročníky 2004 až 2006, takže na turnaji budeme mít nejmladší hráče i nejmladší tým,“ říká trenér Kanonýrů Jan Pazdera.

Jeho svěřenci vstoupí do sobotního dne atraktivním ranním duelem s Hattrickem Brno, v čase oběda se střetnou s jejich městského rivala Bulldogs a vystoupení zakončí odpolední mač s domácím mužstvem (došlo ke změně oproti původnímu rozpisu). „Nejzajímavější pro nás bude konfrontace s Hattrickem, protože do Znojma bere nejstarší a nejzkušenější tým. Do duelu plánuji nasadit naši nejsilnější sestavu, naopak proti Znojmu dostanou hlavní prostor mladí kluci a opory Bachmaier, Pixa, Veselý, Stůj a Pepa Novák budou odpočívat. Bude to fyzicky náročný turnaj, protože se hrají tři zápasy v jednom dni. Jsem zvědavý, jak se dokážeme popasovat s tím, že jsme měli jen tři tréninky, na kterých jsme sjednotili standardy hry,“ popisuje Pazdera.

Ten turnaj pro týmy U23 velmi vítá. Nejde sice o oficiální kategorii, nicméně může být velmi vhodným mezikrokem při přechodu z juniorů do mužů. Mladí hráči si vyzkouší jiné role - mnohdy vůdčí - než tomu je v seniorských týmech. A i Pazdera z mezinárodních zkušeností ví, že třeba Finové se této věkové kategorii věnují a dle výsledků se jim to vyplácí. „Ten projekt mi dává smysl, protože můžeme testovat mladé hráče. Držíme si tak povědomí, kdo z kluků v mládeži má přístupem, charakterem, mentalitou i dovednostmi na to, aby se v budoucnu do A-týmu zapojil. To je pro mě největší význam turnaje. A pak samozřejmě fakt, že si zase zahrajeme skutečné zápasy. Já i kluci jsme z toho nadšení.“

Také proto Kanonýři přistupují k turnaji s maximální profesionalitou a realizační tým chce do hráčů „napumpovat“ zápasový režim. Do Znojma vyráží už o den dřív, přespí na hotelu. Na střídačce bude vedle Pazdery stát i Miroslav Šnajdr, šéftrenér elitních družstev, jede také fyzioterapeutka Gabriela Pecáková. A hráče mezi zápasy čekají třeba i videorozbory.

„Skoro rok jsme neměli zápasovou konfrontaci. A i když chválím přístup kluků v tréninku, cítím, že to bylo pro ně psychicky náročné, když jsme nemohli hrát. Nezažívali jsme společné úspěchy a také neúspěchy, což jsou všechno věci, při kterých se tým formuje. V tom je turnaj pro nás ideální a máme pro celý A-tým připravené ještě účasti na dalších. Těším se rovněž na naše srovnání s kluby, které jsou historicky úspěšnější než my,“ říká Pazdera.


Program a výsledky turnaje Fat Pipe Cup U23:

9:00 Kanonýři Kladno – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:2

10:45 TJ Znojmo LAUFEN CZ – Bulldogs Brno 3:1

12:30 Kanonýři Kladno – Bulldogs Brno 2:0

14:15 TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBŠ Hummel Hattrick Brno 3:8

16:00 TJ Znojmo LAUFEN CZ – Kanonýři Kladno 2:3

17:45 Bulldogs Brno - FBŠ Hummel Hattrick Brno 0:4