Úspěšný návrat na hřiště. Kanonýři vyhráli turnaj Fat Pipe Cup ve Znojmě

5. červen 2021 | Zprávy z klubu
Kanonýři zažili vítězný comeback na florbalové palubovky! Na turnaji Fat Pipe Cup ve Znojmě, který byl určen pro hráče do 23 let, vyhráli všechny tři zápasy a suverénně ovládli celé klání. Nejprve zdolali superligový Hattrick Brno 6:2 a v odpoledních zápasech si výtečně vedli i proti rivalům z 1. ligy – brněnské Bulldogs porazili 2:0 a domácí Znojmo 3:2.
Úspěšný návrat na hřiště. Kanonýři vyhráli turnaj Fat Pipe Cup ve Znojmě

Výsledkově panuje velká spokojenost. Co se týče herního projevu, tak nám chyběla produktivita při hře 5 na 5. To byl velký problém. Na druhou stranu jsme měli silné speciální situace. Využili jsme všechny čtyři přesilovky, byť jsme se jim na tréninku příliš nevěnovali. A spokojení jsme i s oslabením. I když jsme jich hráli hodně, tak také v nich jsme byli stoprocentní. Určitě pochválím výkon brankáře Macíka ve druhém zápase proti Buldokům, protože nám výrazně pomohl je porazit,“ hodnotil znojemskou misi kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

Pořadatelé akci nazvali „turnaj nové generace“, neboť byl určen pro týmy do 23 let. Nicméně Kanonýři nasadili ještě mladší hráče, dokonce i ročníky 2004 až 2006. To vítězství v turnaji dává ještě třpytivější punc. „K zápasu s Hattrickem, o kterém jsme si mysleli, že bude mít dle soupisky nejsilnější tým, jsme nastoupili s dostatečnou pokorou a náš výkon byl komplexně nejlepší. Do velké části proti Buldokům a pak do celého zápasu proti Znojmu jsme nasadili všechny mladé hráče, kteří jinak s A-týmem netrénují, a jsem vzhledem k jejich sebedůvěře do budoucna rád, že nepropadli. Ten skok byl pro ně obrovský,“ uvedl trenér.

Toho zároveň ale těšila také práce mimo hřiště. Hráči jako Pixa, Veselý, Pfaur, Janda i Stůj, kteří obvykle nemají v A-týmu tak dominantní roli, teď převzali pozice lídrů. Řídili přípravu mužstva, měli velmi profesionální přístup, který přenášeli i na ostatní hráče.Dali jsme jim zodpovědnost, protože ta je součástí určité kultury, abychom se naučili vyhrávat. I kvůli tomu mi koncept U23 dává smysl a líbí se mi. Kluci v takových rolích ožili a je to pro ně jen dobře,“ řekl Pazdera. „Jsem spokojený i s prací realizačního týmu. Fyzioterapeutka Gabriela Pecáková zajistila velký komfort, protože akce byla rychlá a složitá. Odjíždíme zdraví, i když to bylo fyzicky i mentálně náročné. Za osm hodin jsme odehráli tři zápasy, což je velmi solidní porce.“


Výsledky a sestava:

Kanonýři – FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:2

Góly a asistence Kanonýrů: 2x Bachmaier (2xPixa), 2x Veselý (2x Bachmaier), Pfaur (J. Novák), Kučeru (Bohuslávek)


Kanonýři – Bulldogs Brno 2:0

Góly a asistence Kanonýrů: Bachmaier (Bohuslávek), Pfaur (J. Novák).


Kanonýři – TJ Znojmo LAUFEN CZ 3:2

Góly a asistence Kanonýrů: Pixa, Prudil, Šolle

Sestava: Macík, Janoušek – Bachmaier, Veselý, Prudil, Stůj, Tomášek, Šolle, Frýba – Kučera, Bohuslávek, Pixa – J. Novák, Pfaur, Janda – Hübner, V. Novák, Čika – Procházka, Spurný, Sochor. Trenéři Pazdera, Šnajdr.

Podobné články