Další fáze slíbených kompenzací za přerušenou tréninkovou činnost, kterou si vynutily vládní protiepidemická opatření, je tady. I během letních prázdnin budou Kanonýři pokračovat s organizovanými tréninky, přičemž každá kategorie bude mít k dispozici tři tréninkové jednotky týdně včetně „velké neděle“, kdy se na venkovním hřišti na 4. Základní školy Norská vystřídají všechna družstva.

„Vzhledem k tomu, že pauza bez kolektivní činnosti byla opravdu dlouhá, chceme našim členům nabídnout maximum možných kompenzací. I přesto, že projekt #trenujchytre byl v době vládních opatření minimálně ve florbalovém prostředí unikátní a mezi členy i velmi oblíbený, je florbal samozřejmě kolektivní sport. Nabídli jsme tak členům vybrané turnaje zdarma, kde opět mohou zažít společné emoce na zápasech, příměstské i klasické soustředění a zároveň také spoustu tréninkových jednotek až do konce prázdnin,” popisuje generální manažer Kanonýrů Ondřej Riebauer.

Zájemci o náhrady se budou hlásit obvyklou cestou přes Členskou sekci a dle požadavků vlády je i nadále nutné předkládat čestné prohlášení o bezinfekčnosti (tedy negativní antigenní test, doklad o prodělané nemoci či očkování). Tréninky jsou samozřejmě dobrovolné, neboť je jasné, že v období prázdnin mají členové i jiné plány. „Uvědomujeme si, že tím, že dáváme členům na výběr, zda půjdou výkonnostní, či volnočasovou cestou, tak jsou pro někoho prázdninové kompenzace atraktivní, pro jiné nikoliv. Plně to respektujeme, proto zmiňujeme onu dobrovolnost,” přidává Riebauer. 

Šéftrenér mládeže Miroslav Šnajdr pak mluví o náplni tréninků: „Budeme se v nich i nadále zaměřovat na kondici, hru a práci s holí, což jsou věci, o které jsme během koronavirového lockdownu nejvíce přišli.”

Termíny všech tréninků budou v nejbližších dnech zveřejněny v Členské sekci, nebudou se konat pouze v době celoklubových akcí – tedy během Letního florbalového kempu a sportovního tábora (19.-23. července) a během srpnového soustředění. Na něj pak v rámci kompenzací dostanou členové příspěvek 1 000 korun.