Mluvil o tom už před pár měsíci a teď je z toho skutečnost. Jan Pazdera bude kromě A-týmu Kanonýrů působit jako trenér i u mládežnického družstva, konkrétně u celku U13. Společně s ním talentované mužstvo povede Jan Buk, doposud úspěšný kouč juniorů.

„Pro mě je důležité, že Honza přijal mou výzvu, že bych chtěl u jednoho mládežnického družstva postavit elitní realizační tým. Rozhodli jsme se pro kategorii U13, kde z minulých sezon vnímáme, že je zde koncentrace talentů. A pokud se má talent rozvíjet, potřebuje vysoké nároky. S Honzou si osobnostně rozumíme a jsme schopni se doplňovat. Každý z nás je sice trochu jiný, ale spojují nás stejné hodnoty. Moc se těším, jakou kvalitu z potenciálu kluků dokážeme vytěžit,“ vysvětluje Pazdera.

Buk roky působil u juniorů Kanonýrů, v posledních dvou sezonách se mu podařilo dostat se s týmem mezi republikovou elitu. V březnu 2020 vyřadili v osmifinále play off Chodov, tradičního extraligového účastníka, jenže čtvrtfinále proti Boleslavi už zastavil koronavirus. V minulém ročníku se situace zčásti opakovala – Buk dovedl tým poprvé v kanonýrské historii mezi 12 elitních mužstev KB ligy, ta se ale kvůli pandemii vůbec nerozjela. Sám se později rozhodl, že nebude u juniorů pokračovat, což s dostatečným předstihem oznámil Janu Pazderovi.

„Honza mě vzápětí oslovil s možností asistentské role u kategorie U13. Myšlenka vytvoření silného realizačního týmu se mi líbila, a proto jsem nabídku přijal. Věřím, že to bude další kladný impuls pro práci s mládeží v klubu a bude se nám dařit zlepšovat hráče po lidské i sportovní stránce,“ říká Buk.

Pazdera k mládežnickému družstvu chtěl jít i proto, aby měl coby sportovní ředitel ještě lepší zpětnou vazbu, jak se v klubu s mladými pracuje. Byl víc přímo u hřiště i v hale. A že po jeho boku bude působit právě Buk, si velmi váží. 

„Honza Buk byl u velkého progresu juniorů, který možná shodil covid a nedohrané ročníky, ale moc bych si přál, aby nezapadl, protože náš juniorský tým se pod jeho vedením dokázal kvalifikovat mezi špičku. Ukázal, že je konkurenceschopný a je to jednoznačně zásluha trenéra,“ doplňuje Pazdera.

Nový kouč juniorů Martin Hovořák bude týmu oficiálně představen na pondělním tréninku.