Pět kanonýrských týmů má za sebou první den prestižního mládežnického turnaje Prague Games. A nejlépe se vedlo tomu nejstaršímu v kategorii U18, který vyhrál oba své duely.

Po prvním dni tak vede svou skupinu.

Kanonýři U18 – Koloušci Unhošť 5:0
Kanonýři U18 – Laussane Université Club 6:2

„Vstup do turnaje byl hodně vlažný. Soupeř nás k ničemu příliš nedonutil, navíc byli hráči hodně svázaní nervozitou a touhou po dobrém vstupu. Výsledek byl sice jednoznačný, úroveň hry však nebyla dle našich představ. Odpoledne se nám podařilo pozvednout úroveň hry, hráče nevydařený úvod dostatečně namotivoval a nakonec jsme výsledek překlopili na naši stranu. Za první den nás těší počet vstřelených branek a taktéž to, že jsme byli schopni postupně zvedat úroveň naší hry,“ říká kouč Martin Hovořák.


Kanonýři U16 – Draci Havlíčkův Brod 2:7
Kanonýři U16 – Horní Suchá 2:2

„První den je velkým zklamáním výsledkově, tak hlavně herně. První zápas nám chyběly základní věci pro výkon a úspěch v zápase, tedy maximální chuť, nasazení, touha uspět. Ve druhém došlo k velkému podcenění v začátku. Pak jsme sice stupňovali výkon a objevily se dobré věci jako zisku z presinku nebo předvídání v presinku. Ale zejména ve druhém poločase jsme měli plno zakončení z nepřipravených pozic. Zítra je další šance jak být lepší," popisuje trenér Stanislav Minář.


Kanonýři U14 – ASK Lovosice 2:3
Kanonýři U14 – Florbal Vsetín 3:12

„Zaměřili jsme se na základy hry, jakou bychom se chtěli prezentovat. První dva zápasy nám ukázaly, v čem se musíme zlepšit a na čem můžeme stavět. Dobře fungovalo napadání soupeře, ze kterého jsme měli spoustu získaných míčků. Největší problémy jsme měli v organizaci hry v obranném pásmu a v rozehrávce," hodnotí trenér Jan Novák.


Kanonýři U12 – Hattrick Brno 5:5
Kanonýři U12 – Panthers Praha 1:1


"Dvě remízy jsou za první den celkově spravedlivé. V prvním zápase měl více ze hry Hattrick, v druhém jsme si více šancí vytvořili především v prvním poločase my. Na konci zápasu nás podržel brankář. Do zítřejšího dne se potřebujeme zlepšit ve spolupráci do útoku i obrany. Zároveň si lépe připravovat střelecké pozice a hrát trpělivěji a odvážněji s míčkem. Pozitivní v prvním dní byla týmová spolupráce mimo hřiště a zvýšená pracovitost hráčů v druhém utkání," popisuje kouč Jan Pazdera.


Kanonýři Kladno U10  - Hattrick Brno 4:7
Kanonýři Kladno U 10 - Tempish Vítkovice 6:7
Kanonýři Kladno U10 - Tatran Střešovice 5:0 kont.
Kanonýři Kladno U10 - Chodov 5:5

„S nově složeným týmem jsme se zaměřili na dva body. Jeden útočný, druhý obranný. V obraně jsme si chtěli rozebírat soupeře a komunikovat mezi sebou. V útoku jsme se chtěli tlačit do brány a dostávat se k dorážkám. Ze začátku se nám to moc nedařilo, nicméně náš výkon měl vzestupnou tendenci. Nejkvalitněji jsme hráli druhý poločas proti Vítkovicím, které jsme, jako nejsilnějšího dnešního protivníka, dokázali přehrávat. Spokojeni ale úplně nejsme, nicméně víme, na čem máme pracovat. Rád bych na závěr poděkoval Vítkovicím za jejich gesto fair play, kdy odvolaly gól, který rozhodčí původně uznal," říká trenér Michal Skuhrovec.


Čtvrteční program

8:45 Kanonýři U18 – Tatran Střešovice (Řepy)

10:15 Kanonýři U12 – Horní Suchá (Vinohrady)

11:00 Kanonýři U18 – Sokol Brno I (Řepy)

11:00 Kanonýři U16 – Slovácko (UNYP Podvinný mlýn)

14:55 Kanonýři U14 – Horní Suchá (Vinohrady)

15:40 Kanonýři U16 – Snipers Bratislava (Kunratice)


Následuje play off, které pokračuje v pátek a sobotu (rozpis a výsledky budeme postupně doplňovat)


KATEGORIE U10


Čtvrtek 8. července

9:20 vs. SFK Havířov

11:40 vs. Troopers

17:20 vs. Black Angels

18:40 vs. Prague Tigers

Pátek 9. července

10:40 vs. Hattrick Brno

13:00 vs. Panthers Praha

14:00 vs. Prague Tigers

16:40 vs. Sparta Praha red

19:30 závěrečný ceremoniál

(vše hala Jedenáctka)