Mezinárodní turnaj Prague Games je z pohledu Kanonýrů u konce. Jak si v pátek vedly kanonýrská družstva?

Vyhráli šest zápasů v řadě, v tom sedmém ale prohráli s Libercem a pouť juniorů tak na Prague Games skončila ve čtvrtfinále. Do finálové soboty neprošly ani celky B16 a B12, naopak nejmladší Kanonýři U10 zažili v pátek báječný den. Zvítězili ve všech čtyřech duelech!

osmifinále: Kanonýři B18 - Svor Bull Racing 3:2 po nájezdech
čtvrtfinále: Kanonýři B18 - FBC Liberec 1:3

„Turnaj jsme zahájili s malou marodkou a museli jsme čekat na některé opory, které se v průběhu turnaje připojily k týmu. Ze začátku turnaje to nebylo ideální, tým se trošku hledal a řešili jsme i to, jak hra má vůbec vypadat. Postupem času jsme se ale hodně zlepšovali. Asi nejlepší výkon byl proti Tatranu ve skupině, kdy jsme relativně silný tým porazili 1:0. Výkony pak gradovaly v play off, nezačali jsme úplně dobře, ale byli jsme schopni hru posouvat. Bohužel v této fázi turnaje se projevila velká kvalita soupeřů – v turnaji jsme vždy udělali pár chyb, které slabší soupeři netrestali, v tom posledním zápase Liberec ale využil všech našich zaváhání. Přestože ten zápas měl super kvalitu, tak vyhrál asi lepší soupeře. My trenéři máme cenné informace k tomu, na čem dál chceme pracovat a kam ten tým chceme posouvat,“ řekl nový kouč juniorů Martin Hovořák.


Kanonýři B16 - FBC Liberec 0:4
Kanonýři B16 - Draci HB 3:6

„Dva zápasy, ve kterých jsme byli výrazně horší než soupeř, zaostávali jsme ve všem, vykrystalizovaly náš největší problém na turnaji - kondiční připravenost. Tu měl vždy soupeř, který nás porazil. Chyběli nám lídři, kteří výrazně zaostali za svým potenciálem. Teď nás čeká společná práce a my doufáme, že hráči budou chtít pracovat na zlepšení a posunutí svého potenciálu. A že nyní nejsme nikdo ze sebou spokojený,“ byl kritický trenér Stanislav Minář.


Kanonýři B12 - FBŠ Olomouc 2:4
čtvrtfinále play off B: Kanonýři B12 - Tatran Střešovice 6:4
semifinále play off B: Kanonýři B12 - Panthers Praha 1:4 


"Jsem moc rád, že jsme mohli po delší době hrát. Pro mě i pro kolegu Honzu Buka to byla nová zkušenost, protože jsme k této kategorii nastoupili poprvé. Nebyl moc prostor se na turnaj připravit, protože jsme měli jen tři tréninky, na kterých se trošku projevila tréninková disciplína, takže kompletní tým jsme viděli až zde. S ohledem na tyto faktory jsme určitě spokojení s rozvojem hráčů, na hřišti i mimo něj, Zlepšila se jejich samostatnost, byli si schopni rozdělit lídrovské role a řídit si program a harmonogram. Zároveň ale vnímáme, že nás čeká hodně práce. Na klucích je vidět, že v některých dovednostech jsou opravdu šikovní, hlavně v těch statických, ale florbal se hraje v pohybu a v tomhle ohledu nás čeká dost práce. Je vidět, že to jsou mladí hráči a projevuje se přechod z trojkového na pětkový florbal, zatím tolik nevnímají prostor, takže i tam nás čeká práce. Turnaj nám ukázal věci, na kterých je třeba pracovat, ale pozitivní je to, že se kluci zlepšovali, chválím i jejich nasazení a bojovnost. Doufáme, že to pro kluky bude velká motivace, jak na sobě pracovat," řekl trenér Jan Pazdera.



KATEGORIE U10

Kanonýři U10 - Hattrick Brno 11:4
Kanonýři U10 - Panthers Praha 4:1
Kanonýři U10 - Prague Tigers 3:2
Kanonýři U10 - Sparta Praha 6:2 

„Oproti minulým dnům jsme se dnes zaměřili na hledání volného prostoru v útočné fázi hry. V dnešních čtyřech zápasech jsme se dvakrát potkali se soupeři, se kterými jsme již během turnaje hráli a těší nás, že obě utkání jsme dokázali „otočit” a připsat si celkem čtyři výhry ze čtyř dnešních zápasů. Celkově jsme si turnaj užili a ukázali jsme si, že při plnění pokynů můžeme přehrát každého soupeře, zároveň nám celkových dvanáct utkání odkryla některé slabiny, na nichž budeme směrem do sezony pracovat,“ uvedl trenér Lukáš Molhanec.