Jak vypadá příprava Kanonýrů a jak se proměnil kádr?

Letní příprava A-týmu nabírá na tempu a už brzy celek čekají také zápasové testy. Po herním soustředění se totiž Kanonýři počátkem srpna zúčastní mezinárodního turnaje Czech Open v Praze a následně je čekají dva duely v Poháru Českého florbalu proti superligovému Liberci a Chomutovu. 

„Připravujeme se standardně v kombinaci herních a kondičních tréninků. Začátek léta nám trochu komplikovaly reprezentační povinnosti našich mládežnických hráčů v kombinaci s turnajem Prague Games, takže tým nebyl moc pohromadě. To se teď změní. Na konci července máme pro nás velmi důležité dvoudenní herní soustředění a před ním chceme ještě absolvovat sérii herních tréninků,“ popisuje kouč A-týmu Jan Pazdera.

Na soustředění navazuje účast na již zmíněném Czech Open, které se letos koná od 5. do 8. srpna a Kanonýři jsou zařazeni do kategorie PRO. Konkrétní soupeři ještě nejsou známi, nicméně Kladno by se mělo střetnout s českými týmy z 1. ligy či Národní ligy a nebo zahraničními celky z neelitních soutěží. To trenér Pazdera kvituje, neboť v dosavadní přípravě Kanonýři nastupovali téměř výhradně proti superligovým týmům a vedle Chomutova je soupeři z nejvyšší soutěže čekají i v poháru. „Zápasy proti soupeřům z naší či nižší soutěže potřebujeme rovněž odehrát, protože si vyzkoušíme jinou herní roli i jinou mentální přípravu,“ ví Pazdera.

Krátce po Czech Open pak A-tým rozehraje svou skupinu Poháru Českého florbalu. 12. srpna přivítá doma superligový Liberec, o dva dny později zamíří na hřiště prvoligového Chomutova. Duel s Tatranem Střešovice je naplánován na 8. září (Kladno). Roli v pozdějším termínu hraje i juniorské mistrovství světa, které se koná od 25. do 29. srpna v Brně. Jeho se zúčastní Jan Pazdera coby reprezentační asistent, velmi blízko k nominaci má také Matyáš Bachmaier.   

Kádr Kanonýrů se oproti předchozí sezoně částečně proměnil. Nepokračuje obránce Tomáš Svačinka, jenž se rozhodl kvůli vysokým tréninkovým požadavkům ukončit kariéru. Působit na Kladně nebudou ani Jan Lang a Ondřej Hurt, kteří hostovali ze Sparty. Podobně je na tom i Vojtěch Šimáček, kterého čeká studium na zahraniční univerzitě. 

„Někteří měli zájem za určitých podmínek pokračovat, ale tyto podmínky jsme nebyli schopni akceptovat, protože se týkaly zapojování do tréninkového procesu. V tomto směru jsem za rok zase udělali o stupeň lepší progres a nemusíme přistupovat na některé kompromisy jako v minulosti,“ vysvětluje Pazdera.

V A-týmu naopak pokračuje Josef Novák, neboť se vedení domluvilo s Ústím nad Labem na prodloužení hostování. Na testování uspěl pak Filip Kučera, devatenáctiletý útočník Mladé Boleslavi, za kterou v minulé sezoně odehrál sedm superligových zápasů a byl tak součástí mistrovské party. „Absolvoval s námi veškerou přípravu týmu U23 a ukázalo se, že nám může přinést širší kvalitu do našeho týmu. Po odchodu z juniorské kategorie potřebuje dohnat utkání, takže bude o místo v sestavě bojovat. Nicméně v něm vidíme potenciál, a tak jsme se domluvili s Boleslaví na přestupu. Navíc u nás bude působit i jako trenér mládežnických družstev,“ říká Pazdera, který je u Kanonýrů zároveň sportovním ředitelem.

Ten rovněž intenzivně jedná o příchodu hráčů se superligovou minulostí, o kterých vás budeme brzy informovat.