Jeho poslední zápas v superlize měl zlatou tečku. Tomáš Chroust se podruhé v kariéře stal superligovým šampionem, aby si pak vzal pár týdnů na rozmyšlenou, během kterých se rozhodoval, kam jeho florbalové kroky po konci osmiletého angažmá v Mladé Boleslavi povedou dál.

A našel hned několik pádných důvodů, že tou nejlepší adresou teď pro něj budou Kanonýři Kladno.

Tomáši, vítej na Kladně. Měla o tebe zájem řada klubů, proč jsi si vybral právě Kanonýry?
Je pravda, že nějaké oťukávačky z jiných týmy byly, ať už ze superligy či nižších soutěží. Já jsem z určitých důvodů skončil v Boleslavi a jedním z nich bylo i náročné dojíždění. Na cestách jsem v autě trávil i přes tři hodiny, takže z šesti hodin, které jsem si na florbal vyčlenil, jsem mu pak skutečně věnoval dvě a půl. To mi přišlo neefektivní. A tady z toho důvodu mi to na Kladně dává smysl. Nechci jít někam, kde to budu mít lehčí, ale kde mi to z časového prostoru přijde efektivnější. A byly tu také jiné důvody.

Jaké?
V Bolce jsem strávil osm let, mám tam kamarády jako Honzu Natova, Jirku Curneyho, mám tam i bráchu. A sám jsem se ptal, jestli chci teď v superlize hrát proti nim. A když jsem se sešel s Honzou Pazderou a on mi nastínil kladenský projekt a koncepci, tak se mi to hned zalíbilo. Je tu k dispozici trénink na kondiční i individuální rozvoj v Praze, takže ve finále mohu florbalu dávat ještě víc než doposud.

Předpokládám, že Honza Pazdera, který tě trénoval už v dorostu ve Future, hrál v přestupu klíčovou roli?
Ano. Jeden z důvodů na mém seznamu byl i bod Honza Pazdera. Do Future a Boleslavi přišel on za mnou, do Kladna jsem přišel s nadsázkou já za ním. Honzu znám 12 let, vím, co od něj očekávat. To byl jeden z klíčových aspektů. Vím, že trenérsky i lidsky hodně povyrostl. Navíc jsem měl i roční etudu s jeho bráchou Michalem, který mě trénoval ve Vinohradech, takže mě klan Pazderů pronásleduje už dlouho (smích).

Říkáš, že jsi nechtěl hrát v superlize proti kamarádům. Ale Kanonýři mají postupové ambice, a tak se možná ten střet jen o rok odkládá...
Samozřejmě jsem si vědom, že je Kladno ambiciozní klub. Chtějí florbal dělat profesionálně, to se mi líbí. Takže je mi jasné, že se za rok mohu proti Boleslavi postavit jako protivník. A věřím, že to tak i dopadne. Chci pomoct týmu postoupit do superligy. Také tu možná budu mentorem, byť se do té role budu muset dotlačit a naučit ji, protože mi není vlastní. Ale když budou chtít mladší kluci pomoct či poradit, budu vstřícný a nápomocný. Jsem připraven před zkušenosti mladším hráčům.

A jak se těšíš na neznámé soupeře v 1. lize?
Je pravda, že tu jsem hrál naposledy před 10 lety a za tu dobu se hodně proměnila. Očkem jsme ji i v Mladé Boleslavi sledovali a koukali, kdo může postoupit výš. Bude to pro mě neznámá, nicméně těším se na novou výzvu.