Je tu velký herní týden pro A-tým Kanonýrů. V sobotu – na jeho konci – vyvrcholí domácím vstupem do prvoligové sezony proti Jaroměři, ještě předtím si ale Kanonýři střihnou dva extra mače. Už v pondělí se v přípravě střetnou s Mladou Boleslaví, aktuálním ligovým mistrem, která si Kladno vybrala jako generálku před startem superligy. Ve středu pak doma v Poháru Českého florbalu přivítají Tatran Střešovice, pro změnu nejúspěšnější klub tuzemské historie.

„Bude to o nabírání zkušeností pro naše mladé hráče a rozehrání po delší pauze,“ říká kouč Jan Pazdera. „Jsem rád, že nás před Jaroměří čekají kvalitní soupeři, ale musíme do toho jít s velkým respektem. Tři týdny jsem plnil reprezentační povinnosti a po návratu jsem nezastihl všechny hráče v očekávaném rozpoložení a připravenosti. Měli jsme plán dát v závěru přípravy hodně koncentrace a energie do rozvoje kondice a individuálních dovedností. Nevypadá, že se nám to úplně povedlo. Zároveň jsme neměli prostor, abychom se od Czech Open herně posunuli. Budeme toho chtít teď hodně dohnat,“ doplňuje trenér.

Ten – i vzhledem k tomu, že v poháru už nemohou Kanonýři postoupit ze skupiny – se soustředí na sobotní ligový start proti Jaroměři. V pondělí v Boleslavi tak bude šetřit Matyáše Bachmaiera a Ondřeje Papouška, dva zlaté hochy z juniorského šampionátu. Duel v boleslavské hale startuje v 19:00, je na něj vstup zdarma a diváci musí splnit hygienická nařízení.

Ještě před rokem hrál Tomáš Chroust (vpravo) za Mladou Boleslav. Teď už bude stát na správné straně

Stejné podmínky platí i pro středeční domácí pohárové utkání proti Tatranu Střešovice. I na něj je vstup zdarma, v hale BIOS se začíná v 19:30 a pro Kanonýry půjde o závěrečný test před ligou. Jejich superligoví protivníci z Tatranu a Liberce si už s předstihem zajistili postup do další fáze soutěže, Kladno tak skončí v základní skupině poháru třetí.

Jenže k duelu s Tatranem nelze přistoupit na půl plynu, protože Střešovice zatím v poháru předvádějí kanonádu. Nejprve rozdrtili Chomutov 23:1, následně porazili Liberec 12:1 a jejich celkové skóre 35:2 je hodně varující. 

„Vzhledem k tomu, jak se vyvíjejí výsledky ve skupině poháru, tak do toho duelu musíme jít s velkou pokorou a pracovitostí, abychom s nimi mohli hrát vyrovnanou partii,“ ví Pazdera.

To hlavní ale tento týden přijde v sobotu – od 18:00 startuje v BIOSce Kanonýrům ligová sezona.