Tušili, že to bude fuška. Že nebude rozhodovat jen individuální herní kvalita, ale bude potřeba bojovnost i trpělivost. A to se potvrdilo. Nejdůležitější je však výsledek a ten říká: Kanonýři v úvodním zápase sezony porazili Sokol Jaroměř 5:4. Vítězný gól vstřelil Tomáš Chroust, letní posila.

Do vedení v kladenské hale BIOS šla Jaroměř a vlastně tím naznačila ráz i scénář zápasu. Skóre srovnal v 17. minutě pohotovou střelou ze vzduchu Šefčík, avšak hned po přestávce poslal Hašek ranou mezi nohy Jaroměř zase do "trháku". Kanonýři dál drželi režii hry, byli lepší, avšak vyrovnání se dočkali až ve 40. minutě, kdy se premiérové branky v seniorském týmu dočkal Bohuslávek. Jenže hostující Sokol si opět zkraje závěrečné dvacetiminutovky dokázal vzít vedení zpátky, když se po rychlém kontru a následném závaru před Weissgärberem trefil Kroupa.

A kladenské dobývání tak znovu pokračovalo.

Kanonýři však zůstali trpěliví, což se vyplatilo. V 53. minutě nejdřív po výtečné kolmici Ullmanna pálil přesně z voleje Bachmaier a o dvě minuty později šlo Kladno zásluhou Pixy poprvé do vedení, když využil rychlé kombinace přesilovkového komanda. Za další minutu přidal další zásah Chroust, který pohotovým bekhendem zvýšil na 5:3.

Jaroměř si ovšem vzala oddechový čas, odvolala brankáře a záhy snížila.

Na závěrečné minuty pak kouč Jan Pazdera poslal do hry nejzkušenější hráče, kteří už dokázali výsledek pohlídat a Kladno si tak připsalo první tři body do ligové tabulky.

„Dneska to nebylo o soupeři. Ten přijel v 13 lidech, postavil se do staženého defenzivního bloku. Z minima vytěžil maximum, snad každý druhý jeho pobyt na naší polovině skončil brankou. My jsme to nezvládli mentálně. Snažil jsem se hráče připravit na tento průběh, ale start sezony nás nezastihl dobře naladěné. Dneska to bylo nutné odpracovat, což se nestalo. Stálo nás to hodně energie a objevovaly se na hřišti věci, které nejsou hodny našeho týmu. Chyběla nám větší nebezpečnost, osobní odvaha chodit do nebezpečných prostor. Hráli jsme házenou, kdy jsme si alibisticky přehrávali. Byl to pro celý tým velký vykřičník," byl po utkání kritický kouč Jan Pazdera.

Příští ligové kolo hrají Kanonýři v neděli 19. září, kdy míří na hřiště Sokola Brno I.


Branky a asistence: 17. Šefčík, 40. Bohuslávek (Ullmann), 53. Bachmaier (Ullmann), 55. Pixa (Ullmann), 56. Chroust – 7. Nožička (Veinfurter), 21. Hašek, 45. Kroupa (Hejzlar), 57. Hejzlar (Výborný). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 1:3, navíc Papoušek 10 minut. Využití: 1:0. Třetiny: 1:1, 1:1, 3:2. Střely: 32:16. Divá: 170.

Sestava Kanonýrů: Weissgärber (Janoušek) – Bachmaier, Veselý, Šefčík, Ullmann, Přívara, Stůj – Chroust, Riebauer, Pixa – Bohuslávek, Hübner, Höffer – J. Novák, Pfaur, Janda – Hübner, Šnajdr, V. Novák. Trenér: Pazdera.