Kromě A-týmu zahájila sezonu i část mládežnických týmů Kanonýrů. Jako první vstoupili do své kvalifikace, ze které vzejde 12 účastníků elitní soutěže, junioři. V neděli se rovněž představili dorostenci.

U juniorů může mít každé zaváhání v úvodní části sezony tuze smutné následky. Zprvu totiž hrají kvalifikaci o postup do celostátní ligy, přičemž v každé ze skupin jsou čtyři týmy. Každý s každým hraje dvakrát (systém doma-venku) a vítěz skupiny míří přímo do KB ligy, tým na druhém místě čeká ještě baráž. Kanonýři v sobotu doma těsně prohráli s Vinohrady, o den později jasně předčili Ústí.

Kanonýři – SKV 3:4
Ústí – Kanonýři 0:6

Pořadí skupiny A: 1. SKV 2zápasy/6bodů, 2. Kanonýři 2/3, 3. Karlovy Vary 1/0, 4. Ústí 1/0.

Martin Hovořák: „Utkání proti SKV bylo ve znamení velkého množství nepřesností a individuálních chyb, ze kterých soupeř nekompromisně trestal. Když už to vypadalo, že bychom se mohli ve skóre začít dotahovat, přišly opět další chyby. I přes postupné zlepšení výkonu naše kvalita nestačila a soupeř bral tři body. Do duelu proti Ústí nastoupil tým s větší pokorou a snažil se odčinit výkon z předešlého dne. Po sobotním utkání jsme si řekli několik věci, které chceme zlepšit a přineslo to pozitivní efekt. Sok měl sice několik šancí, které mohl lepe zužitkovat a vice utkáni zdramatizovat, nicméně se nám podařilo dovést zápas do vítězného konce s neobdrženou brankou. Výhra přinesla psychickou vzpruhu. Bude potřeba na tento výkon navázat v dalším utkáni a opět jej vylepšit.“

V soutěži dorostenců jsou družstva rozdělena do čtyř desetičlenných skupin, bere se ohled na dojezdovou vzdálenost a výsledky v předchozí sezoně. Hraje se košovým systémem, což znamená, že v každé skupině jsou týmy rozdělené do dvou košů po pěti. V rámci jednoho košového kola se družstva utkají každý s každým (tedy čtyři zápasy). Po odehrání košového kola se dva nejhorší z horního koše přesouvají do dolního koše a naopak. Společně s kladenskými dorostenci začínají v koši B Děčín, Litvínov, Karlovy Vary a Teplice.

SK Bivoj Litvínov – Kanonýři 7:7
Kanonýři – FB Hurricans Karlovy Vary 2:4

Stanislav Minář: „V prvním zápase jsme udělali mnoho individuálních chyb a měli špatná rozhodnutí. Zároveň jsme měli spoustu střídání, která měla slušná měřítka. Zejména ve druhé třetině jsme vládli utkání, bohužel v této části jsme měli utkání rozhodnout a vytvořit si rozhodující rozdíl v zápase. To se nestalo, a proto je remíza asi spravedlivá. Nesmíme dostávat tolik branek, na sedm gólů prostě musíme vyhrát, to je velká chyba! Ve druhém zápase se nám nedařilo nic, byl to nudný duel bez tempa. Nás limitoval první dotyk a zejména jsme přihrávky po sobě házeli, neměli jsme pohyb, drajv, emoce a celkově náš výkon byl hodně podprůměrný. Nejsme spokojeni, budeme pracovat na našich nedostatcích, a budeme posouvat dobré věci, kterých tam bylo celkem dost. Sjednotíme principy a za 14 dní se vrátíme silnější.“