Marná snaha o dobytí Brna. Kanonýři prohráli se Sokolem Gullivers 2:4

19. září 2021 | Zprávy z klubu
A-tým Kanonýrů se z Brna vrací s porážkou. Se zdejším Sokolem Brno I Gullivers totiž v závěru ztratil remízovou partii a prohrál 2:4. V sobotu ho doma čekají České Budějovice.
Marná snaha o dobytí Brna. Kanonýři prohráli se Sokolem Gullivers 2:4

"Soupeř poctivě a obětavě bránil. Hrál disciplinovaně do obrany i do útoku. Na útočné polovině hru zjednodušoval, chodil přímočaře na branku i do brankoviště pro odražené balonky. A to na nás dnes stačilo. My jsme bohužel klíčové momenty, kterých nebylo moc, ale o to byly důležitější, nezvládli do obrany," říkal po utkání kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

Kanonýři přitom vstoupili do utkání výtečně a už v 1. minutě šli zásluhou Bachmaiera do vedení. Následně drželi míček i tempo utkání, jenže v 15. minutě nejprve vyrovnal Novák a o tři minuty později otočil skóre Matula. I po většinu druhého dějství měli Kanonýři míček na hokejkách, avšak nedokázali proměnit přesilovku ani nabídnutou šanci ze 33. minuty, kdy domácí brankář po špatném výhozu čelil nájezdu tři osamocených soupeřů.

"V útočné hře nám chyběla větší nebezpečnost a ochota hrát přímočařeji do brány. Měli jsme minimum zakončení z první, což proti staženému defenzivnímu bloku je klíčové. A když už pár střel na bránu prošlo, tak jsme absolutně propadli v brankovišti. Gólman si první střely pochytal a my nedokázali být u jediné dorážky včas. Měli jsme i obrovský problém s presinkem, byli jsme v něm naivní. Když jsme se v půlce zápasu po stažení na dvě lajny zvedli, tak neudržíme disciplínu. Necháme se zbytečně vyloučit, což nás stojí energii, která nám třeba i v závěru chyběla," popisoval trenér.

Kanonýrům se sice podařilo po druhé přestávce, kdy Šefčík šikovně oběhl branku a předložil míček Bohuslávkovi, vyrovnat. Dál se pak marně snažili dobývat dobře zformovaný blok Brna, ale když už se zdálo, že duel míří k prodloužení, přišla rána. Při oddechovém čase si Sokol připravil standardní situaci, kterou využil Bouška a v poslední minutě trefou do prázdné branky rozhodl Matula.

"Ta standardka mě hodně mrzí. V té fázi jsme se už dostali do zápasu, byli jsme ve velkém tlaku, ale po volném úderu ze situace, na kterou jsme se připravili, dostaneme gól," uvedl Pazdera.


Branky a asistence: 15. Novák (Suchomel), 18. Matula (Černoch), 58. Bouška (Černoch), 60. Matula – 1. Bachmaier (Chroust), 41. Bohuslávek (Šefčík). Rozhodčí: Pavel a Vladimír Hálovi. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Třetiny: 2:1, 0:0, 2:1. Střely: 23:21. Divá: 87.

Sestava Kanonýrů: Weissgärber (Macík) – Bachmaier, Veselý, Šefčík, Ullmann, Přívara, Stůj – Chroust, Riebauer, Pixa – Bohuslávek, Papoušek, Höffer – J. Novák, Pfaur, Janda – Kučera, V. Novák. Trenér: Pazdera.

Podobné články