Jasná záležitost! Pixa dal pět gólů a Kanonýři porazili budějovické Štíry 6:0

25. září 2021 | Zprávy z klubu
Byla to jednoznačná záležitost a především skvělé představení Marka Pixy. 22letý útočník nasázel během půlhodiny hned pět gólů a nasměroval Kanonýry k vítězství nad Českými Budějovicemi. A když Marek Macík udržel při své kladenské ligové premiéře čisté konto, byl z toho výsledek 6:0. Už v úterý hraje Kladno v Brně proti místním Bulldogs, které zatím mají po čtyřech zápasech plný počet 12 bodů.
Jasná záležitost! Pixa dal pět gólů a Kanonýři porazili budějovické Štíry 6:0

Naše herní převaha byla velká a myslím, že to skoro neodpovídá průběhu hry. Čeho si cením, je disciplinovaný výkon do obrany. Šlo vidět, že se hráči hodně soustředili, aby každý dobře odvedl svou práci dozadu a díky tomu jsme Štíry porazili. Těší mě, že jsme po dlouhé době zvládli odehrát duel bez nějakého zbytečného vyloučení," uvedl kouč Kanonýrů Jan Pazdera.

Jeho svěřenci kráčeli za vítězstvím sebevědomě a jistě. Do vedení je poslal v 8. minutě Pixa, který po Chroustově přihrávce prostřelil hostujícího brankáře pod rukou. V 17. minutě pak stejný hráč využil po standardní situaci přesilovku, aby ještě do konce třetiny dokonal čistý hattrick. Pixovo představení pokračovalo také ve druhé dvacetiminutovce, kdy po skvělém sólu přidal čtvrtý gól a následně pátý. Jeho pětigólový koncert pak doplnil ještě Bachmaier. V závěrečné části Kanonýři kontrolovali hru a výsledek se nezměnil.

Je to velký pozitivní impuls pro náš tým. Nejdůležitější bylo, že jsme zvládali kontrolovat balonek a soupeře k ničemu nepustit. Musíme se od toho odrazit a musíme Buldokům ukázat, že umíme hrát a že k nim jedeme vyhrát," řekl Pixa.


Branky a asistence: 8. Pixa (Chroust), 17. Pixa (Bachmaier), 20. Pixa (Ullmann), 23. Pixa (Ullmann), 30. Pixa (Riebauer), 32. Bachmaier (Chroust). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 0:4. Využití: 2:0. Třetiny: 3:0, 3:0, 0:0. Střely: 34:14. Divá: 80.

Sestava Kanonýrů: Macík (Weissgärber) – Bachmaier, Ullmann, Veselý, Šefčík, Přívara, Stůj – Chroust, Riebauer, Pixa – Hübner, V. Novák, Höffer – J. Novák, Pfaur, Janda – Prudil. Trenér: Pazdera.

Podobné články