Budějovicím dal pět gólů, přesto Pixa říkal: Mohlo jich být i deset

26. září 2021 | Zprávy z klubu
Co se počtu gólů týká, byl to jeho nejlepší zápas od května 2018, kdy si střihl mač za „céčko“ střešovického Tatranu. A jde-li o kladenské působení v 1. lize, byl to milník, který se dost možná objeví také ve výběru největších událostí Českého florbalu uplynulého víkendu. Marek Pixa proti Českým Budějovicím nasázel pět branek v řadě za 30 minut.
Budějovicím dal pět gólů, přesto Pixa říkal: Mohlo jich být i deset

Nicméně cítil, že nemuselo zůstat jen u toho čísla. „Z individuálního pohledu to byly výborné dvě třetiny. Padalo mi tam všechno. Ve třetí třetině se to však zhoršilo, asi jsem měl horší přístup k míčku. Byly tam tři čtyři tutovky, které jsem nedal. Takže těch gólů klidně mohlo být deset,“ vykládal Pixa po sobotním vítězství nad Štíry.

I tak 22letý útočník logicky říkal: „Jsem moc spokojený.“

Pět branek ho posunulo na čtvrté místo nejlepších střelců 1. ligy, aktuálně jich má dohromady šest, přičemž lídr Strachota z Varů 11. Pixa však víc než osobní výkon oceňuje ten týmový a rovněž i souhru s parťáky z elitní lajny. „Výhra 6:0 je výborným pozitivním impulsem pro náš tým. Předtím jsme se trápili, ale tentokrát jsme ukázali, že tady tu ligu jdeme přejet a všechno vyhrajeme,“ řekl sebevědomě. „A spoluhráči? Máme výbornou lajnu, všichni kluci, se kterými hraji, jsou zkušení, mají tituly, Bachy je zase čerstvý mistr světa. Oni mi to připravuji a já už mám lehkou práci.

Jaká je aktuální forma Kanonýrů, ale ukáže především úterní mač v Brně. Tým nastoupí proti doposud neporaženým Buldokům. „Proti Budějovicím bylo nejdůležitější, že jsme zvládali kontrolovat balonek, soupeře k ničemu nepustili. Musíme se od toho odrazit a vzhledem k tomu, že Buldoci jsou jeden spolufavoritů soutěže, tak jim musíme ukázat, že umíme hrát a že jdeme vyhrát další zápas.“

Tak snad se to podaří.

Podobné články