V Ústí je doma, ale teď bude hrát Novák proti němu. Musíme být zodpovědní, ví

15. října 2021 | Zprávy z klubu
Do Kanonýrů přišel letos, nyní útočníka Josefa Nováka čeká jeho první zápas proti klubu, ve kterém vyrostl.
V Ústí je doma, ale teď bude hrát Novák proti němu. Musíme být zodpovědní, ví

Bude se sice převlékat v šatně, která patří hostům, bude mít i dres hostů, ale ve skutečnosti to pro něj bude domácí zápas. Josef Novák nepřijede k sobotnímu duelu (začátek 20:00) v Ústí nad Labem z Kladna jako ostatní jeho parťáci, protože už tam dávno bude. V Ústí je totiž doma.

Bude to můj první zápas proti mateřskému klubu, nikdy jsem proti svým kamarádům nehrál. Asi mě zpočátku potká nějaká nervozita, protože před tímto publikem jsem vyrůstal,“ líčí 23letý útočník.

Ještě loni za „své“ Ústí hrál. Pak však pandemie zastavila 1. ligu a on během lockdownu přišel do Kladna na hostování, které se v létě proměnilo v přestup. Za Kanonýry zatím nastoupil v šesti ligových duelech a proti Petrovicím dal dva góly. Teď však pro něj přichází výjimečný zápas, a tak na čtvrtečním večerním tréninku dle zvyklostí vyhlásil, že za výhru v Ústí platí pohoštění všem. „Ale nebude to pro nás jednoduchý zápas, protože Ústí je rozjeté, zatímco my byli pod dekou, ze které se snad zvedáme. Navíc přijde hodně lidí, poženou je, bude dobrá atmosféra,“ tuší.

Ústí je bezesporu překvapením soutěže, protože vyhrálo šest úvodních zápasů a prohrálo až v tom sedmém na půdě Bulldogs Brno. Patří mu druhá příčka, zatímco Kanonýři jsou pátí, avšak mají aktuálně dvě výhry v řadě s jasným skóre 25:3. „Nechtěl jsem Ústí ani před sezonou podceňovat, ale jsem z jejich výkonů překvapený, protože odešlo hodně kluků ze základu. Léta, co jsem tam hrál, byly vždy nejvyšší cíle, mluvilo se o postupu. Teď, když se kádr zúžil, hrají asi víc v klidu a bez stresu,“ vypráví Novák.

Se svými bývalými spoluhráči si zatím nevolal, ani se nehecoval. Jen pár týdnů zpět si psali, když chtěli z Ústí vědět, proč Kladno navzdory silné soupisce není tak dominantní. „Odpovídal jsem, že se sehráváme.“

A zná i recept na to, jak v Ústí uspět. Klíčem bude hrát zodpovědně, držet míček a mít zápas pod kontrolou, což se Kanonýrům proti Petrovicím i Startu dařilo. „Nemůžeme si dovolit s nimi hrát nahoru dolů, protože jsou brejkovým a silovým týmem. Budou hrát doma, takže to od nich rovněž nebude žádná stažená hra. Budou nás napadat, což by nám mohlo vyhovovat, abychom přecházeli do protiútoků. Jen se to nesmí zvrhnout do té hry sem tam,“ popisuje.

Mimochodem, když Kladno hrálo před dvěma lety v Ústí ligový mač naposledy, vyhrálo 8:5 a Novák, tehdy ještě soupeř, dal Kanonýrům dva góly. A moc dobře si duel vybavuje. „Trenér Pazdera přijel (kvůli reprezentačním povinnostem) až na úplný začátek a jak byli opaření, vedli jsme během tří minut 3:0 a já se dvakrát trefil. Pak si vzal Pazdič oddechový čas a srovnali to. Právě že zprvu byla hra rozlítané, ale poté to trenér stáhl na dvě lajny, kontrolovali balonek a tím nás porazili.“

Teď by se za stejný výsledek nezlobil.

Byl by totiž z Ústí jediný, kdo by domů odcházel jako vítěz.


Poslední zápasy proti Ústí v lize:

11. února 2020: Kanonýři Kladno – Florbal Ústí 6:7
10. listopadu 2019: Florbal Ústí – Kanonýři Kladno 5:8
16. prosince 2018: Kanonýři Kladno – Florbal Ústí 11:3
15. září 2018: Florbal Ústí – Kanonýři Kladno 8:4

Jak zápas sledovat: videopřenos, online.

Podobné články

Šnajdr o Varech: Přijede extrémně namotivovaný sok, který nás nemá rád
26. ledna 2022

Šnajdr o Varech: Přijede extrémně namotivovaný sok, který nás nemá rád

Dva roky je z něj hrdý Kanonýr. Na Kladně se stal platným hráčem A-týmu i respektovaným šéftrenérem mládeže, ale zápasy proti Karlovým Varům, kde Miroslav Šnajdr téměř čtyři roky působil, mají pro něj pořád zajímavý náboj. Třikrát ale coby Kanonýr neuspěl, teď přichází další šance velkého rivala porazit, protože Karlovy Vary hrají v BIOSce v sobotu od 18.00. A jak v rozhovoru Šnajdr naznačuje, nemusí jít o poslední vzájemný střet této sezony.
Celý článek ›
I bez opor veze A-tým ze Slezska výhru
23. ledna 2022

I bez opor veze A-tým ze Slezska výhru

Daleká cesta do Slezska i sestava bez řady opor má naštěstí pro Kanonýry vítěznou tečku. A-tým vyhrál nad Letkou 6:4 a před šlágrem proti Karlovým Varům, který ho čeká v sobotu doma, je na pátém místě prvoligové tabulky.
Celý článek ›
V neděli Kanonýry čeká ve Slezsku střet s Letkou
21. ledna 2022

V neděli Kanonýry čeká ve Slezsku střet s Letkou

Základní část 1. ligy míří do finiše a než A-tým Kanonýrů narazí v posledních třech duelech na silné soky (Karlovy Vary, Znojmo a Chomutov), je tu jako „předkrm“ nedělní střet s týmem Letky. Ta je momentálně desátá a snaží se udržet mezi celky, které si zahrají předkolo play off. Také proto bude Kladno ve Slezsku favoritem.
Celý článek ›
Jasné vítězství 12:2 proti Slovanu
15. ledna 2022

Jasné vítězství 12:2 proti Slovanu

A-tým Kanonýrů si připsal první výhru v roce 2022. V domácí hale BIOS jednoznačně předčil Slovan Havířov, který porazil 12:2 a příští týden se pokusí vítězství potvrdit proti Letce.
Celý článek ›