Říká, že není pan obranář. I tak se v reprezentaci Bohouš přeškolil na beka

20. říjen 2021 | Zprávy z klubu
Jakub Bohuslávek má za sebou první velký mezinárodní turnaj. O víkendu odehrál za juniorskou reprezentaci, která načíná nový dvouletý cyklus, Euro Floorball Tour v Plzni a představil se v netradiční roli.
Říká, že není pan obranář. I tak se v reprezentaci Bohouš přeškolil na beka

Tak trochu kráčí ve šlépějích spoluhráče Matyáše Bachmaiera. Ten, ač zprvu ryzí útočník, se kvůli potřebám národnímu týmu přeškolil na obránce a tato pozice mu přinesla pevné místo v sestavě na mistrovství světa. Jakub Bohuslávek je rovněž ryzím útočníkem, avšak teď si v Plzni vyzkoušel post beka v první formaci. „Myslím, že mi ta pozice sedla. Až mě osobně překvapilo, že to nebylo zase tak špatné, protože jak se ví, nejsem úplně pan obranář,“ říká upřímně „Bohouš“. „Je mi vlastně jedno, kde budu hrát, nastoupím rád kdekoliv, kde bude potřeba. I když si osobně myslím, že moje přednosti jsou především ve hře v útoku.“

Nově tvořený juniorský výběr má vysoko položenou laťku, neboť jejich předchůdci získali dvě zlaté medaile v řadě. Za rok a půl by se současní reprezentanti chtěli pokusit o zlatý hattrick a Bohuslávek patří mezi kandidáty, kteří by mohli mít v týmu stálé místo. To ukázalo i jeho zařazení do první lajny. „Jsme tam všichni silní ve hře s míčkem a myslím, že nám turnaj jako pětici sedl,“ vypráví 17letý Kladeňák.

Mužstvo, ve kterém ještě v realizačním týmu působí kouč Jan Pazdera a fyzioterapeutka Gabriela Pecáková, nakonec v Plzni obsadil třetí příčku, když porazil v úvodním duelu Švýcarsko. Na Švédsko a Finsko nestačil, přičemž proti Suomi se gólově prosadil Bohuslávek a po utkání si ho na rozhovor vybral i štáb Českého florbalu.

Foto: Flickr Českého florbalu (2x)

„Byl jsem z turnaje nadšený a moc rád jsem reprezentoval. Maximálně jsem si užil každý den a nasál mezinárodní atmosféru. Byla to obrovská zkušenost a porovnání s top florbalovými zeměmi. Celkově spokojený jsem. Myslím, že jsem na turnaji ukázal své silné stránky, o které se mohu ve hře opřít a díky kterým mohu být rozdílovým hráčem. Ale také se ukázalo, na čem musím pracovat. Nebudu tajit, že nejsem úplně největší chlap. Takže jako svoji aktuálně nejslabší stránku vnímám hru v soubojích a fyzickou sílu,“ popisuje Bohuslávek.

A s tím souhlasí také trenér Jan Pazdera, jenž ho vede na Kladně a dohlíží na něj z pozice asistenta i v reprezentaci. „Na to, že to byla pro něj premiéra na beku, ji zvládl slušně. Hrál dobře na balonku. Využil know-how, které z Kladna má, například pro přehrávání presinku, s nímž si poradil velmi solidně. Musí ale zapracovat na poziční hře a potřebuje na sobě pracovat fyzicky, aby hráčům konkuroval v osobních soubojích,“ ví Pazdera.

Bohuslávkovi se daří i v A-týmu Kanonýrů, neboť ve všech čtyřech ligových zápasech, do kterých naskočil, dal gól. A to všechno vůbec v premiérové sezoně, kdy coby čerstvý junior smí naskočit mezi muži. On sám ale říká: „Jsem rád, že se bodově prosazuji, ale daleko radši bych byl, kdyby týmové výkony byly lepší, protože zatím to není ideální.“

Přitom A-tým nabral v zápasech proti Petrovicím i Startu98 sebevědomí, jenže v sobotním mači proti Ústí přišel direkt. Bohuslávek duel sledoval jen zpovzdálí, protože si právě plnil reprezentační povinnosti, teď ale na domácí zápasy proti Chomutovu (čtvrtek, 19.30) a Torpedu Havířov (sobota, 18:00) už bude k dispozici.

Proti Chomutovu očekávám velice těžký zápas. Mají bojovný a běhavý tým, proti kterému se vždy špatně hraje. Ale věřím, že pokud se budeme držet jasně nastaveného herního plánu, tak ho zvládneme. To Havířov asi zvolí spíše defenzivnější styl a bude čekat na brejkové situace. Cílem je získat z onoho dvojzápasu šest bodů.“


Podobné články

Vydařený víkend: 100. gól a další jasná výhra
28. listopad 2021

Vydařený víkend: 100. gól a další jasná výhra

Až v samotném závěru přišel Marek Macík o druhé čisté konto v sezoně proti českobudějovickým Štírům. Ale on ani jeho spoluhráči nemusí smutnit, z jihu Čech si vezou jednoznačné vítězství 9:1. Už sobotu Kanonýři přivítají doma v mikulášském utkání a ve velkém šlágru Bulldogs Brno.
Celý článek ›
Souhrn pravidel pro diváky
26. listopad 2021

Souhrn pravidel pro diváky

V pondělí 22. listopadu vešla v platnost nová protiepidemická pravidla, která se týkají rovněž diváků na zápasech Kanonýrů. Před večerním duelem proti Torpedu Havířov, které v hale BIOS začíná v 19.30, vám přinášíme jejich souhrn.
Celý článek ›
Šéf Kanonýrů Jirák o Pazderově odchodu i výsledcích áčka
23. listopad 2021

Šéf Kanonýrů Jirák o Pazderově odchodu i výsledcích áčka

Předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák se v rozhovoru pro klubový web vrací k odvolání sportovního ředitele a trenéra A-týmu Jana Pazdery. Mluví o spokojenosti s dosavadními výsledky áčka v 1. lize i o tom, jak je klub připraven na další možná protiepidemická opatření včetně opětovného sportovního lockdownu.
Celý článek ›