Junioři ve westernové přestřelce skolili Liberec, pak nestačili na Boleslav

8. listopadu 2021 | Zprávy z klubu
Junioři Kanonýrů si v celostátní lize připsali první vítězství, když v sobotu dokázali uspět v divoké přestřelce v Liberci, odkud si přivezli výhru 10:8. O den později jen těsně nestačili na Mladou Boleslav (4:6), která je v soutěži zatím stoprocentní. Kladno je v tabulce nyní deváté. „Pozitivem byl zlepšený výkon týmu, negativem zůstávají individuální chyby, které soupeři trestají a ztrácíme díky tomu možnost bojovat o vítězství,“ říká kouč juniorů Martin Hovořák.
Junioři ve westernové přestřelce skolili Liberec, pak nestačili na Boleslav

A jak trenér viděl jednotlivá utkání?

FBC Liberec – Kanonýři

Martin Hovořák: „Skóre v utkání se velmi přelévalo. Soupeř potrestal především naše chyby v nedůslednosti v obranném pásmu, přestože jsme na tuto záležitost upozorňovali při přípravě před utkáním. Navíc o těchto aspektech hry víme dlouhodobě a zaměřujeme se na ně. Z toho důvodu nelze utkání hodnotit pouze pozitivně, byť bereme první výhru za tři body. Je nutné, abychom se poučili z vlastních chyb a zlepšovali se, což pro tento zápas úplně neplatilo. Tuto 'westernovou přestřelku' jsme nakonec šťastně vyhráli. Příště tomu tak být nemusí. Musíme pracovat lépe.“

Branky a asistence: 10. Macháč (Dolejš), 14. Sedláček (Rais), 18. Urban (Malý), 23. Horník, 29. Macháč (Futschik), 30. Rais (Sedláček), 44. Dolejš (Václavík), 50. Macháč (Horník) – 5. Hübner (Tomášek), 9. Počta (Molhanec), 12. Štrobach (Prudil), 20. Čika (Hübner), 31. Zíka (Hájek), 32. Šolle (Hübner), 41. Šolle (Hübner), 56. Zíka, 57. Prudil, 58. Prudil. Rozhodčí: Sidenberg, Miksánek. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Třetiny: 3:4, 3:2, 2:4. Střely: 26:32. Diváků: 60.


Předvýběr.cz Florbal Mladá Boleslav - Kanonýři 

Martin Hovořák: „Přestože jsme ihned ze začátku utkání čelili tlaku soupeře, podařilo se nám z první třetiny odnést vedení 1:0. Bohužel ve druhé třetině přišly laciné individuální chyby, které soupeř potrestal. Tým nesložil zbraně a ve třetí třetině se vrátil do hry, jakmile jsme se dostali ve skóre do utkání soupeř vždy o branku odskočil. Do konce utkání se nám již nepodařilo vstřelit vyrovnávací branku, při hře v bez brankáře naopak soupeř utkání rozhodl gólem do prázdné branky.“

Branky a asistence: 39. Pužman (Zoufalý), 39. Seibert (Korych), 40. Zoufalý (Pužman), 50. Zoufalý (Bergman), 52. Bergman (Zoufalý), 60. Fišera (Pužman) – 19. Čika (Prudil), 45. Štrobach (Zíka), 49. Molhanec (Spurný), 51. Zíka (Prudil). Rozhodčí: Benačan, Šaroch. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:1. Třetiny: 0:1, 3:0, 3:3. Střely: 26:19. Diváků: 40.

Podobné články

Povedený vstup juniorů do roku 2022
17. ledna 2022

Povedený vstup juniorů do roku 2022

Úspěšně vstoupili junioři Kanonýrů do roku 2022. V domácích zápasech proti Liberci a Mladé Boleslavi si připsali čtyři body a v tabulce se přiblížili desítce. "Za víkend jsme výsledkově a počtem získaných bodů spokojeni. I když víme, že jich mohlo být víc. Herně to ovšem nebylo úplně to, jak bychom se chtěli prezentovat. Každopádně jsme si ukázali, že pokud se dobře připravíme a udržíme koncentraci po celých 60 minut, tak si to můžeme rozdat s kýmkoli. Víme, na čem máme pracovat a věřím, že naše výkony půjdou nahoru,“ řekl trenér Jan Novák.
Celý článek ›
Kouč juniorů po prohrách: Naše koncovka je tristní
20. prosince 2021

Kouč juniorů po prohrách: Naše koncovka je tristní

Dvakrát sahali po bodech, ještě v závěrečné třetině drželi nerozhodný stav, ale zase z toho byl jen smutek. Junioři Kanonýrů byli o víkendu víc než důstojným soupeřem Chodova (3:4) a Sparty (3:5), nicméně po dvou porážkách zůstávají na 11. místě celostátní soutěže.
Celý článek ›
Kanonýři a jejich příznivci podpořili fond Slunce pro všechny
9. prosince 2021

Kanonýři a jejich příznivci podpořili fond Slunce pro všechny

Kanonýři Kladno drží svou vánoční tradici a i letos pomáhají. V úterý 7. prosince tak vedoucí sekretariátu Andrea Kuthanová předala šek na 10 tisíc korun nadačnímu fondu Slunce pro všechny. Ten prostřednictvím organice Slunce nabízí unikátní vzdělání a sociální služby pro děti a dospělé se speciálními potřebami.
Celý článek ›