V neděli Kanonýry čeká ve Slezsku střet s Letkou

21. ledna 2022 | Zprávy z klubu
Základní část 1. ligy míří do finiše a než A-tým Kanonýrů narazí v posledních třech duelech na silné soky (Karlovy Vary, Znojmo a Chomutov), je tu jako „předkrm“ nedělní střet s týmem Letky. Ta je momentálně desátá a snaží se udržet mezi celky, které si zahrají předkolo play off. Také proto bude Kladno ve Slezsku favoritem.
V neděli Kanonýry čeká ve Slezsku střet s Letkou

S Letkou se zatím Kanonýři střetli jen jedenkrát v historii a klub, který sídlí ve Štěpánkovicích u Opavy, porazili v loni v říjnu jednoznačně 12:3. Tentokrát ale kouč Martin Hovořák očekává jiný průběh. Nyní budeme cestovat my. A jak nám ukázalo utkání v Havířově, bude důležité se s tímto faktorem vyrovnat a v utkání nepolevit. Pouze tak můžeme pomýšlet na dobrý výsledek. Role favorita se samozřejmě nezříkáme. Bude nutné ji potvrdit i vzhledem k našemu sebevědomí. Předpokládám kvalitnější defenzivu soupeře, která se nám bude snažit nabourat naši hru.“

Hlavní síla Kanonýrů dál spočívá v kvalitní defenzivě. Tým inkasoval jednoznačně nejméně branek v soutěži (72), druzí v pořadí Buldoci jich mají na kontě o 17 víc. Oba kladenští brankáři pak jako jediní mají průměr pod tři obdržené branky na zápas. „Je to samozřejmě pěkný ukazatel, nicméně jedná se pouze o jeden úhel pohledu. Na druhou stranu je nutné říct, že vstřelených branek nemáme v porovnání s výše postavenými soupeři v tabulce tolik,“ říká Hovořák.

Kanonýři jsou v této statistice se 138 brankami šestí. „Ukazuje to, jakým způsobem se prezentujeme na hřišti. Nevím, zda je to výhoda, nebo ne, ale minimálně je to jeden z faktorů, který může hrát v play off důležitou roli. Toho jsme si vědomi,“ ví Hovořák.

Samozřejmě před závěrem základní části a blížícím se play off je tu i strašák v podobě omikronu, který se řítí Českem. Kanonýři dodržují všechna platná nařízení, testování podstupují minimálně dvakrát týdně. „Aktuálně to není lehké období. Čísla nakažených rostou. Jsou témata, o kterých diskutujeme - prevence a způsob, jak zůstat zdravý (ochrana, očkování, atd). Nicméně pro plnou kontrolu bychom potřebovali bublinu, jako to bylo v play off NHL minulou sezonu. Jinak je stále určité riziko, že se člověk nakazí v práci, ve škole, od rodiny. Tyto kontakty logicky nelze 'vymazat'. Věřím však, že všichni sportovci dělají, co mohou, aby zůstali zdraví a 'akceschopní', abychom mohli soutěž odehrát v plném rozsahu až do konce,“ přeje si Hovořák.


Jak zápas sledovat: videopřenos, online.

Podobné články

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky
3. května 2022

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky

Už příští středu se pod taktovkou kladenských Kanonýrů v hale BIOS uskuteční unikátní akce pro rodiče i další zájemce o výchovu mladých sportovců. Dialogy, jak zní oficiální název akce, startují v 17.30 a od 19.20 na ně navazují rodičovské schůzky s trenéry jednotlivých kanonýrských kategorií, při nichž se bude rozebírat především nastavení nové sezony. I proto vedení klubu zdůrazňuje důležitost středečního podvečera.
Celý článek ›
Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách
18. dubna 2022

Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách

K trenérskému angažmá mu na sociálních sítích přály i velké florbalové legendy jako Radim Cepek či Vladimír Fuchs. A jen to potvrdilo, jakou oblíbenou florbalovou personou Dušan Přívara je. Zároveň ale věčný vtipálek ví, že se v roli trenéra bude muset částečně proměnit. „Budu muset změnit přístup. Jsem v jiné roli a jiná je i zodpovědnost. Ale určitě se nebudu měnit v jiného člověka, takže se nějaká sranda pořád objeví. Vím, kde budu muset přidat a kde ubrat. To mám v hlavě vyjasněné,“ říká v rozhovoru pro web Kanonýrů Dušan Přívara, čerstvě jmenovaný kouč A-týmu.
Celý článek ›
Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček
12. dubna 2022

Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček

Dušan Přívara je novým trenérem A-týmu a zároveň po deseti letech končí coby hráč Kanonýrů, protože se práci kouče chce věnovat na 100 procent. Jeho asistentem pak v nadcházející sezoně bude Milan Tuláček, který rovněž zůstává v pozici klubového trenéra brankářů. „S Dušanem jsme na tuto pozici dlouhodobě počítali. I když víme, že by byl ještě platný na hřišti, tak jsme rádi, že i on si vyhodnotil, že nejvíce prospěšný bude teď pro Kanonýry v trenérské roli. Máme v něj velkou důvěru a je z něj cítit touha po úspěchu,“ říká předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.
Celý článek ›
Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup
29. března 2022

Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup

Předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák hodnotí uplynulou sezonu, ve které A-tým i junioři skončili ve svých soutěžích shodně ve čtvrtfinále. A zatímco mladící tím splnili předsezonní cíl, tak muži pomýšleli mnohem výš. „Nechci se schovávat, že jsme proti Varům vypadli kvůli dovednostním soutěžím, protože těch příležitostí v každém utkání, které jsme prohráli, jsme měli dostatek,“ říká Jirák v obsáhlém rozhovoru pro klubový web Kanonýrů.
Celý článek ›
Náročné dny dua B+B. Teď makají pro juniorku a Bohuslávek říká: Věřím, že vítězně zvládneme i čtvrtfinále
17. března 2022

Náročné dny dua B+B. Teď makají pro juniorku a Bohuslávek říká: Věřím, že vítězně zvládneme i čtvrtfinále

Během 15 dní odehráli sedm zápasů, přičemž hned pět z nich šlo do prodloužení, a tak se minutový součet prozatím vyšplhal na číslo 461 minut. Teď o víkendu přidají další dva zápasy, k nimž přibude ještě daleká cesta do Ostravy zpět. Duo B+B aneb Bohuslávek a Bachmaier zažívá náročné dny, ale po smolném vyřazení s áčkem si alespoň chuť vylepšili - a snad i dál budou vylepšovat - v dresu úspěšné juniorky. „Chci pomoci týmu, na kterém mi záleží,“ říká pro klubový web Jakub Bohuslávek.
Celý článek ›