I bez opor veze A-tým ze Slezska výhru

23. ledna 2022 | Zprávy z klubu
Daleká cesta do Slezska i sestava bez řady opor má naštěstí pro Kanonýry vítěznou tečku. A-tým vyhrál nad Letkou 6:4 a před šlágrem proti Karlovým Varům, který ho čeká v sobotu doma, je na pátém místě prvoligové tabulky.
I bez opor veze A-tým ze Slezska výhru

Jako by v sestavě bez svých lídrů, vždyť kromě dlouhodobě zraněného Ullmanna chyběli Přívara, Riebauer či Chroust, byli Kanonýři zpočátku zakřiknutí. A tak domácí Letka záhy šla do vedení 2:0. Velmi brzy však dokázal snížit Papoušek a ještě do konce první části Kanonýři průběh otočili, když skóroval Šefčík a po rychlé rozehrávce při přesilovce 5 na 3 i Bohuslávek.

Ve druhé dvacetiminutovce byli hosté až příliš pasivní a domácí tým toho využil k obratu. Nejprve vyrovnal v přesilovce Šincl a následně ranou do spodní pravé části kladenské branky znovu poslal Letku do vedení Hložanka.

Nicméně do třetí třetiny nastoupili Kanonýři velmi aktivně a po vydařeném forčekingu se dostali k špatně vyhozenému balonku soupeře a zásluhou Veselého vyrovnali. Jen o chvíli později si z pokračujícího tlaku vynutili přesilovku, kterou po zištné přihrávce Pixy využil Papoušek. Následně hosté dlouhou dobu kontrolovali míček, avšak posledních pět minut čelili logickému tlaku Letky, která se hnala za vyrovnáním. Kladenští hráči ale výtečně blokovali střely, aktivně přistupovali k soupeři a eliminovali šance domácích. Naopak 32 vteřin před koncem rozhodl Bachmaier střelou do prázdné branky.

„Velký vliv na výsledek utkání měly přesilovky, nám se je podařilo využít, což nám pomohlo. Jinak jsme tu měli celkem mladý tým, takže s nějakými chybami, které jsme udělali, jsme počítali. Věděli jsme, že to bude náročné utkání, ale chvíli nám trvalo, než jsme se tomu přizpůsobili. Jsem rád za obětavost a bojovnost, kterou jsme dnes předvedli,“ řekl kouč Kanonýrů Martin Hovořák.


Branky a asistence: 3. Vojáček (Mahla), 7. Mahla, 28. Šincl (Mahla), 35. Hložanka (Smrčka) – 9. Papoušek (Bohuslávek), 14. Šefčík (Šnajdr), 20. Bohuslávek (Bachmaier), 42. Veselý (Papoušek), 46. Papoušek (Pixa), 60. Bachmaier. Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:2. Třetiny: 2:3, 2:0, 0:3. Střely: 28:37. Diváků: 82.

Sestava Kanonýrů: Macík (Janoušek) – Pfaur, Veselý, Šefčík, V. Novák – Janda, Bachmaier, Kučera – Bohuslávek, Šnajdr, Papoušek – J. Novák, Hübner, Pixa – Spurný. Trenér: Hovořák.

Podobné články

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky
3. května 2022

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky

Už příští středu se pod taktovkou kladenských Kanonýrů v hale BIOS uskuteční unikátní akce pro rodiče i další zájemce o výchovu mladých sportovců. Dialogy, jak zní oficiální název akce, startují v 17.30 a od 19.20 na ně navazují rodičovské schůzky s trenéry jednotlivých kanonýrských kategorií, při nichž se bude rozebírat především nastavení nové sezony. I proto vedení klubu zdůrazňuje důležitost středečního podvečera.
Celý článek ›
Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách
18. dubna 2022

Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách

K trenérskému angažmá mu na sociálních sítích přály i velké florbalové legendy jako Radim Cepek či Vladimír Fuchs. A jen to potvrdilo, jakou oblíbenou florbalovou personou Dušan Přívara je. Zároveň ale věčný vtipálek ví, že se v roli trenéra bude muset částečně proměnit. „Budu muset změnit přístup. Jsem v jiné roli a jiná je i zodpovědnost. Ale určitě se nebudu měnit v jiného člověka, takže se nějaká sranda pořád objeví. Vím, kde budu muset přidat a kde ubrat. To mám v hlavě vyjasněné,“ říká v rozhovoru pro web Kanonýrů Dušan Přívara, čerstvě jmenovaný kouč A-týmu.
Celý článek ›
Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček
12. dubna 2022

Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček

Dušan Přívara je novým trenérem A-týmu a zároveň po deseti letech končí coby hráč Kanonýrů, protože se práci kouče chce věnovat na 100 procent. Jeho asistentem pak v nadcházející sezoně bude Milan Tuláček, který rovněž zůstává v pozici klubového trenéra brankářů. „S Dušanem jsme na tuto pozici dlouhodobě počítali. I když víme, že by byl ještě platný na hřišti, tak jsme rádi, že i on si vyhodnotil, že nejvíce prospěšný bude teď pro Kanonýry v trenérské roli. Máme v něj velkou důvěru a je z něj cítit touha po úspěchu,“ říká předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.
Celý článek ›
Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup
29. března 2022

Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup

Předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák hodnotí uplynulou sezonu, ve které A-tým i junioři skončili ve svých soutěžích shodně ve čtvrtfinále. A zatímco mladící tím splnili předsezonní cíl, tak muži pomýšleli mnohem výš. „Nechci se schovávat, že jsme proti Varům vypadli kvůli dovednostním soutěžím, protože těch příležitostí v každém utkání, které jsme prohráli, jsme měli dostatek,“ říká Jirák v obsáhlém rozhovoru pro klubový web Kanonýrů.
Celý článek ›
Náročné dny dua B+B. Teď makají pro juniorku a Bohuslávek říká: Věřím, že vítězně zvládneme i čtvrtfinále
17. března 2022

Náročné dny dua B+B. Teď makají pro juniorku a Bohuslávek říká: Věřím, že vítězně zvládneme i čtvrtfinále

Během 15 dní odehráli sedm zápasů, přičemž hned pět z nich šlo do prodloužení, a tak se minutový součet prozatím vyšplhal na číslo 461 minut. Teď o víkendu přidají další dva zápasy, k nimž přibude ještě daleká cesta do Ostravy zpět. Duo B+B aneb Bohuslávek a Bachmaier zažívá náročné dny, ale po smolném vyřazení s áčkem si alespoň chuť vylepšili - a snad i dál budou vylepšovat - v dresu úspěšné juniorky. „Chci pomoci týmu, na kterém mi záleží,“ říká pro klubový web Jakub Bohuslávek.
Celý článek ›