Sádra, operace, berle. Teď už kapitán Ullmann vše směřuje k návratu na hřiště

25. ledna 2022 | Zprávy z klubu
Od poloviny v října není v sestavě a tenisovou hantýrkou se proměnil v nehrajícího kapitána. Filip Ullmann si totiž v duelu proti Chomutovu zlomil kotník, musel podstoupit operaci a teprve před pár dny konečně odhodil berle. Stihne blížící se play off?
Sádra, operace, berle. Teď už kapitán Ullmann vše směřuje k návratu na hřiště

Byl to zápas, ve kterém dal gól, na další přihrál a nasměroval tým, který jako kapitán přivedl na hřiště, k důležité domácí výhře nad Chomutovem. Jenže taky to byl zápas, který nedohrál a který je teď v jeho statistikách tím vůbec posledním. „Změnil jsem tenkrát rychle směr a bohužel to nevydržel kotník. A následný rentgen odhalil zlomeninu,“ popisuje Ullmann.

Ihned dostal sádru a taky informaci, že by zlomenina měla během šesti týdnů srůst. Jenže už brzy poznal, že se trable mohou táhnout mnohem déle. Od primáře Rehabilitační kliniky na pražských Malvazinkách se po třech týdnech od úrazu dozvěděl, že být ošetřován u něj, zvolil by lékař okamžitou operaci. „Bohužel zhruba po oněch šesti týdnech vyšetření CT ukázalo, že se zlomenina nehojí, jak má a že musím podstoupit operaci.“

Ta proběhla 15. prosince a od té doby až do minulého čtvrtku měl Ullmann berle a ortézu. „Momentálně při chůzi stále kulhám. Třikrát týdně chodím na regeneraci a doma kromě cvičení jezdím na trenažéru. Chodím i plavat. Prozatím mám dovoleno jen aktivně rehabilitovat a posilovat, nicméně ještě nesmím kotník plně zatěžovat,“ říká „Fíla“.

A jaké jsou prognózy ohledně jeho návratu na hřiště? „Uvidí se zhruba za tři týdny, jak bude noha reagovat. Pokud půjde vše hladce, měl bych dostat zelenou k běhání,“ prozrazuje Ullmann.

Tedy ona zelená by mohla přijít s koncem základní části a před startem očekávaného play off.

Nyní Ullmann pozoruje své spoluhráče jen zpovzdálí. „Bohužel jsme nedokázali v posledních dvou měsících urvat tolik bodů, kolik bychom si všichni přáli. Ale věřím, že forma celého týmu bude s blížícím se play off gradovat a vyladíme všechny detaily.“

A my pevně věříme, že vyřazovací boje budou už s kapitánem v sestavě!

Podobné články

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky
3. května 2022

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky

Už příští středu se pod taktovkou kladenských Kanonýrů v hale BIOS uskuteční unikátní akce pro rodiče i další zájemce o výchovu mladých sportovců. Dialogy, jak zní oficiální název akce, startují v 17.30 a od 19.20 na ně navazují rodičovské schůzky s trenéry jednotlivých kanonýrských kategorií, při nichž se bude rozebírat především nastavení nové sezony. I proto vedení klubu zdůrazňuje důležitost středečního podvečera.
Celý článek ›
Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách
18. dubna 2022

Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách

K trenérskému angažmá mu na sociálních sítích přály i velké florbalové legendy jako Radim Cepek či Vladimír Fuchs. A jen to potvrdilo, jakou oblíbenou florbalovou personou Dušan Přívara je. Zároveň ale věčný vtipálek ví, že se v roli trenéra bude muset částečně proměnit. „Budu muset změnit přístup. Jsem v jiné roli a jiná je i zodpovědnost. Ale určitě se nebudu měnit v jiného člověka, takže se nějaká sranda pořád objeví. Vím, kde budu muset přidat a kde ubrat. To mám v hlavě vyjasněné,“ říká v rozhovoru pro web Kanonýrů Dušan Přívara, čerstvě jmenovaný kouč A-týmu.
Celý článek ›
Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček
12. dubna 2022

Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček

Dušan Přívara je novým trenérem A-týmu a zároveň po deseti letech končí coby hráč Kanonýrů, protože se práci kouče chce věnovat na 100 procent. Jeho asistentem pak v nadcházející sezoně bude Milan Tuláček, který rovněž zůstává v pozici klubového trenéra brankářů. „S Dušanem jsme na tuto pozici dlouhodobě počítali. I když víme, že by byl ještě platný na hřišti, tak jsme rádi, že i on si vyhodnotil, že nejvíce prospěšný bude teď pro Kanonýry v trenérské roli. Máme v něj velkou důvěru a je z něj cítit touha po úspěchu,“ říká předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.
Celý článek ›
Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup
29. března 2022

Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup

Předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák hodnotí uplynulou sezonu, ve které A-tým i junioři skončili ve svých soutěžích shodně ve čtvrtfinále. A zatímco mladící tím splnili předsezonní cíl, tak muži pomýšleli mnohem výš. „Nechci se schovávat, že jsme proti Varům vypadli kvůli dovednostním soutěžím, protože těch příležitostí v každém utkání, které jsme prohráli, jsme měli dostatek,“ říká Jirák v obsáhlém rozhovoru pro klubový web Kanonýrů.
Celý článek ›
Náročné dny dua B+B. Teď makají pro juniorku a Bohuslávek říká: Věřím, že vítězně zvládneme i čtvrtfinále
17. března 2022

Náročné dny dua B+B. Teď makají pro juniorku a Bohuslávek říká: Věřím, že vítězně zvládneme i čtvrtfinále

Během 15 dní odehráli sedm zápasů, přičemž hned pět z nich šlo do prodloužení, a tak se minutový součet prozatím vyšplhal na číslo 461 minut. Teď o víkendu přidají další dva zápasy, k nimž přibude ještě daleká cesta do Ostravy zpět. Duo B+B aneb Bohuslávek a Bachmaier zažívá náročné dny, ale po smolném vyřazení s áčkem si alespoň chuť vylepšili - a snad i dál budou vylepšovat - v dresu úspěšné juniorky. „Chci pomoci týmu, na kterém mi záleží,“ říká pro klubový web Jakub Bohuslávek.
Celý článek ›