Očekávaný střet s Vary je tu

28. ledna 2022 | Zprávy z klubu
Když loni na podzim Kanonýři hráli v Karlových Varech, zbývalo teprve pár dní do jeho jmenováním hlavním trenérem A-týmu. A tak to pro kouče Martina Hovořáka bude první kladenský střet s tímto velkým rivalem. Zápas se hraje v hale BIOS v sobotu od 18.00.
Očekávaný střet s Vary je tu

Bude to bezesporu jiskřit na hřišti i v hledišti, však i Miroslav Šnajdr, jenž ve Varech působil, už pro klubový web popisoval, jak moc jsou Kanonýři pro západočeský klub neoblíbený sok. Kouč Martin Hovořák už ale duel vyhlíží s nadšením. „Emoce ke sportu patří. Je to tak správně. Již jsme zažili několik utkání s kvalitní atmosférou v hledišti, bude dobře, když to zažijeme konečně také na hřišti. Bude to vyrovnané utkání a budou rozhodovat maličkosti. Je dobře, že takové utkání máme možnost odehrát ke konci základní části, neboť v podobném duchu se budou odehrávat i boje v play off,“ říká.

Že to bude vyrovnaný zápas, naznačuje i statistika. Poslední tři vzájemné střety s Karlovými Vary skončily o jediný gól, ten poslední dokonce Vary pro sebe urvaly až po penaltovém rozstřelu. A zatímco i po 23. kole platí, že Kanonýři inkasovali nejméně gólů v celé lize, Vary mají pro změnu po vedoucím Ústí druhý nejlepší útok. A trio Nicklas, Klápa, Strachota je v první desítce bodování celé soutěže. Však i Hovořák varuje: „Karlovy Vary maji velmi kvalitní hráče do zakončení. Už jen statistika vstřelených branek hovoří za vše. Je to jejich silná zbraň. My se je pokusíme eliminovat.“

Zároveň to ale bude první z těžkých testů, které na Kanonýry v závěru základní části čekají. Po Varech následuje výjezd do Znojma a Chomutova. „Je to ideální zakončení, neboť jde o utkání s těžkými soupeři. Máme možnost se dobře připravit pro vstup do play off. Nesmíme však zapomenout ani na to, že i způsob zakončení základní části může přinést pozitivní impulz pro tým do začátku play off,“ říká Hovořák.

A leckdo už teď při pohledu na tabulku předpovídá, že právě ve čtvrtfinále se zopakuje střet Kladna s Karlovými Vary, které momentálně od sebe na čtvrtém a pátém místě dělí tři body. Hovořák ale zatím nechce jako správný trenér příliš hledět dopředu a raději se soustředí na nadcházející duely. „Máme tři kola před sebou a ještě se to může trochu zamíchat. Určité varianty se samozřejmě nabízí. Volba soupeřů rozhodne, s kým se nakonec utkáme ve čtvrtfinále. Lehkého soupeře již očekávat nelze.“


Poslední ligové zápasy proti Karlovým Varům:

7. listopadu 2021: FB Hurrican Karlovy Vary – Kanonýři Kladno 6:5 sn
11. října 2020: FB Hurrican Karlovy Vary – Kanonýři Kladno 3:2
18. ledna 2020: Kanonýři Kladno – FB Hurrican Karlovy Vary 3:4
26. října 2019: FB Hurrican Karlovy Vary – Kanonýři Kladno 9:3

Jak duel sledovat: komentovaný videopřenos, online.

Podobné články

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky
3. května 2022

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky

Už příští středu se pod taktovkou kladenských Kanonýrů v hale BIOS uskuteční unikátní akce pro rodiče i další zájemce o výchovu mladých sportovců. Dialogy, jak zní oficiální název akce, startují v 17.30 a od 19.20 na ně navazují rodičovské schůzky s trenéry jednotlivých kanonýrských kategorií, při nichž se bude rozebírat především nastavení nové sezony. I proto vedení klubu zdůrazňuje důležitost středečního podvečera.
Celý článek ›
Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách
18. dubna 2022

Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách

K trenérskému angažmá mu na sociálních sítích přály i velké florbalové legendy jako Radim Cepek či Vladimír Fuchs. A jen to potvrdilo, jakou oblíbenou florbalovou personou Dušan Přívara je. Zároveň ale věčný vtipálek ví, že se v roli trenéra bude muset částečně proměnit. „Budu muset změnit přístup. Jsem v jiné roli a jiná je i zodpovědnost. Ale určitě se nebudu měnit v jiného člověka, takže se nějaká sranda pořád objeví. Vím, kde budu muset přidat a kde ubrat. To mám v hlavě vyjasněné,“ říká v rozhovoru pro web Kanonýrů Dušan Přívara, čerstvě jmenovaný kouč A-týmu.
Celý článek ›
Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček
12. dubna 2022

Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček

Dušan Přívara je novým trenérem A-týmu a zároveň po deseti letech končí coby hráč Kanonýrů, protože se práci kouče chce věnovat na 100 procent. Jeho asistentem pak v nadcházející sezoně bude Milan Tuláček, který rovněž zůstává v pozici klubového trenéra brankářů. „S Dušanem jsme na tuto pozici dlouhodobě počítali. I když víme, že by byl ještě platný na hřišti, tak jsme rádi, že i on si vyhodnotil, že nejvíce prospěšný bude teď pro Kanonýry v trenérské roli. Máme v něj velkou důvěru a je z něj cítit touha po úspěchu,“ říká předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.
Celý článek ›
Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup
29. března 2022

Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup

Předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák hodnotí uplynulou sezonu, ve které A-tým i junioři skončili ve svých soutěžích shodně ve čtvrtfinále. A zatímco mladící tím splnili předsezonní cíl, tak muži pomýšleli mnohem výš. „Nechci se schovávat, že jsme proti Varům vypadli kvůli dovednostním soutěžím, protože těch příležitostí v každém utkání, které jsme prohráli, jsme měli dostatek,“ říká Jirák v obsáhlém rozhovoru pro klubový web Kanonýrů.
Celý článek ›
Náročné dny dua B+B. Teď makají pro juniorku a Bohuslávek říká: Věřím, že vítězně zvládneme i čtvrtfinále
17. března 2022

Náročné dny dua B+B. Teď makají pro juniorku a Bohuslávek říká: Věřím, že vítězně zvládneme i čtvrtfinále

Během 15 dní odehráli sedm zápasů, přičemž hned pět z nich šlo do prodloužení, a tak se minutový součet prozatím vyšplhal na číslo 461 minut. Teď o víkendu přidají další dva zápasy, k nimž přibude ještě daleká cesta do Ostravy zpět. Duo B+B aneb Bohuslávek a Bachmaier zažívá náročné dny, ale po smolném vyřazení s áčkem si alespoň chuť vylepšili - a snad i dál budou vylepšovat - v dresu úspěšné juniorky. „Chci pomoci týmu, na kterém mi záleží,“ říká pro klubový web Jakub Bohuslávek.
Celý článek ›