Vary pokořeny! Kanonýři ovládli šlágr 7:3

29. ledna 2022 | Zprávy z klubu
Trvalo to více než tři roky, ale i přes řadu chybějících opor v sestavě se to tentokrát povedlo. A-tým Kanonýrů porazil v prvoligovém šlágru Karlovy Vary 7:3 a díky lepším vzájemným zápasům ho v tabulce vystřídal na čtvrtém místě.

Kdekdo čekal brankově vyrovnaný zápas, v němž žádný z týmu neodskočí. Jenže Kanonýrům se to navzdory prognózám i skutečnosti, že jim znovu chyběli klíčoví hráči v sestavě, povedlo. Po opatrném začátku šli do vedení v 11. minutě, kdy Marek Veselý poprvé ukázal, že to dnes bude jeho veselý večer. Ještě do konce první třetiny zvýšil na 2:0 „housličkami“ Bohuslávek, aby Veselý hned zkraje druhé části dával na 3:0. Těsně před odchodem do kabin sice snížil Nicklas na 1:3, ale s psychikou domácích to nezamávalo.

Veselý, jenž byl následně vyhlášen nejlepším hráčem utkání, totiž ve třetí periodě završil hattrick a znovu to bylo díky využité přesilovce, přihrávce Bachmaiera a střele z pravé strany. A když ve 46. minutě utekl Kučera po levém křídle a našel volný prostor nad Zavadilovou nohou, čímž dával na 5:1, bylo prakticky rozhodnuto. Dvěma góly sice snižoval exkladenský Nushart, ale v poslední minutě si kapitán Kladna a bývalý kapitán Varů Miroslav Šnajdr vychutnal před velmi slušnou návštěvou trestné střílení a završil na 7:3!

„Jsem rád, že jsme konečně předvedli kvalitní bojovnost na hřišti, která se nám v hodně situacích vyplatila. Samozřejmě, že individuální kvalita Karlových Varů je velmi vysoká, takže i když jsme vedli, tak nás v závěru soupeř hodně přitlačil a vytěžil z toho dvě branky. My jsme se prosadili z toho, co jsme si vytvořili, takže možná výsledek je až moc krutý pro soupeře. Nicméně my jsme za něj rádi, protože jsme prolomili negativní sérii, která se už nějaký pátek táhla, což byl jeden z hlavních motorů, jenž nás k vítězství dovedl,“ uvedl kouč Martin Hovořák.

Branky a asistence: 11. Veselý (Janda), 13. Bohuslávek (Papoušek), 21. Veselý (Bachmaier), 45. Veselý (Bachmaier), 46. Kučera (Šnajdr), 58. Bachmaier (Papoušek), 60. Šnajdr - 40. Nicklas (Klápa), 51. Nushart (Klápa), 59. Nushart (Klápa). Rozhodčí: Vlček, Žofka. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Třetiny: 2:0, 1:1, 4:2. Střely: 18:24. Diváků: 133.

Sestava Kanonýrů: Macík (Janoušek) – Pfaur, Veselý, Šefčík, V. Novák, Stůj – Janda, Bachmaier, Kučera – Bohuslávek, Papoušek, Pixa – Prudil, Šnajdr, Hübner – Spurný, Riebauer. Trenér: Hovořák.

Podobné články

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky
3. května 2022

Už příští středu se pod taktovkou kladenských Kanonýrů v hale BIOS uskuteční unikátní akce pro rodiče i další zájemce o výchovu mladých sportovců. Dialogy, jak zní oficiální název akce, startují v 17.30 a od 19.20 na ně navazují rodičovské schůzky s trenéry jednotlivých kanonýrských kategorií, při nichž se bude rozebírat především nastavení nové sezony. I proto vedení klubu zdůrazňuje důležitost středečního podvečera.
Celý článek ›
Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách
18. dubna 2022

K trenérskému angažmá mu na sociálních sítích přály i velké florbalové legendy jako Radim Cepek či Vladimír Fuchs. A jen to potvrdilo, jakou oblíbenou florbalovou personou Dušan Přívara je. Zároveň ale věčný vtipálek ví, že se v roli trenéra bude muset částečně proměnit. „Budu muset změnit přístup. Jsem v jiné roli a jiná je i zodpovědnost. Ale určitě se nebudu měnit v jiného člověka, takže se nějaká sranda pořád objeví. Vím, kde budu muset přidat a kde ubrat. To mám v hlavě vyjasněné,“ říká v rozhovoru pro web Kanonýrů Dušan Přívara, čerstvě jmenovaný kouč A-týmu.
Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček
12. dubna 2022

Dušan Přívara je novým trenérem A-týmu a zároveň po deseti letech končí coby hráč Kanonýrů, protože se práci kouče chce věnovat na 100 procent. Jeho asistentem pak v nadcházející sezoně bude Milan Tuláček, který rovněž zůstává v pozici klubového trenéra brankářů. „S Dušanem jsme na tuto pozici dlouhodobě počítali. I když víme, že by byl ještě platný na hřišti, tak jsme rádi, že i on si vyhodnotil, že nejvíce prospěšný bude teď pro Kanonýry v trenérské roli. Máme v něj velkou důvěru a je z něj cítit touha po úspěchu,“ říká předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.
Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup
29. března 2022

Předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák hodnotí uplynulou sezonu, ve které A-tým i junioři skončili ve svých soutěžích shodně ve čtvrtfinále. A zatímco mladící tím splnili předsezonní cíl, tak muži pomýšleli mnohem výš. „Nechci se schovávat, že jsme proti Varům vypadli kvůli dovednostním soutěžím, protože těch příležitostí v každém utkání, které jsme prohráli, jsme měli dostatek,“ říká Jirák v obsáhlém rozhovoru pro klubový web Kanonýrů.
Náročné dny dua B+B. Teď makají pro juniorku a Bohuslávek říká: Věřím, že vítězně zvládneme i čtvrtfinále
17. března 2022

Během 15 dní odehráli sedm zápasů, přičemž hned pět z nich šlo do prodloužení, a tak se minutový součet prozatím vyšplhal na číslo 461 minut. Teď o víkendu přidají další dva zápasy, k nimž přibude ještě daleká cesta do Ostravy zpět. Duo B+B aneb Bohuslávek a Bachmaier zažívá náročné dny, ale po smolném vyřazení s áčkem si alespoň chuť vylepšili - a snad i dál budou vylepšovat - v dresu úspěšné juniorky. „Chci pomoci týmu, na kterém mi záleží,“ říká pro klubový web Jakub Bohuslávek.