Junioři jdou v osmifinále na Panthers. Vybojují postup mezi nejlepších osm?

11. března 2022 | Zprávy z klubu
Více než hodinu čekali při středečním výběru soupeřů na to, kdo se v osmifinále celostátní ligy stane jejich protivníkem. Nakonec si je nikdo ze sedmi klubů, které měly právo volby, nevybral, a tak na juniory Kanonýrů zbyli Panthers Praha, osmý celek po základní části. Sérii, která určí čtvrtfinalistu, rozehrají už teď o víkendu - v sobotu nejdřív v nedaleké Rudné (12.30), o den později se hraje odveta v hale BIOS (17.00).
Junioři jdou v osmifinále na Panthers. Vybojují postup mezi nejlepších osm?

I kouč juniorů Jan Novák ve středu přepínal z on-line přenosu juniorského výběru a streamu áčka v Karlových Varech a byl překvapen, když si jeho svěřence z elitní sedmičky nikdo nezvolil. „S každým jsme ale v základní části odehráli velice dobrá a vyrovnaná utkání. Nikdo nás vysloveně „nepřejel“. To, že jsme na Panthers zůstali, ale neznamená, že jsme dostali ten nejlehčí los. Po dvou porážkách v základní části jim máme rozhodně co vracet a nebude to vůbec jednoduchá série,“ tuší Novák.

A jak už uvedl, předchozí dvě utkání skončila prohrou Kanonýrů 5:6 a 5:10. Nicméně vždy šlo o velmi vyrovnaný průběh, což Novák očekává i teď. „Klíčem k úspěchu bude odehrát zápasy skvěle do obrany a s co nejméně vyloučeními, protože Panthers, co se týká útočné fáze, mají velmi rychlé, kreativní a gólové hráče.“

Zatímco Pražané postoupili do osmifinále přímo, Kanonýři už mají za sebou sérii 1. kola proti Českým Budějovicím. I tentokrát se hraje na dvě vítězství a začíná se v sobotu na hřišti Panthers, kteří své zápasy hrají v Rudné, tedy nedaleko od Kladna. O den později je na programu odveta V BIOSce. A vzhledem k vypadnutí A-týmu může Novák do sestavy zařadit i silné duo Bachmaier+Bohuslávek. „Základ našeho týmu je velice kvalitní. Celou sezonu jsme dokázali hrát vyrovnané zápasy s jakýmkoliv soupeřem. Tím, že teď můžeme využít Bohuslávka s Bachmaierem se samozřejmě může zdát, že budeme silnější. Jejich přítomnost na hřišti, tak v kabině je určitě znát a jsem rád, že s námi budou. Nicméně je potřeba si uvědomit, že je to týmový sport a potřebujeme, aby všichni hráči ze sebe vydali maximum. Jedině tak můžeme uspět,“ říká Novák.

Zkrátka aby ostatní hráči až příliš nepočítali, že je duo B+B spasí. K výhře vede jen týmový výkon. „V mužstvu je dobrá nálada, všichni se těšíme, všichni mají naši důvěru a věřím, že to zvládneme,“ míní Novák.

Podobné články

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky
3. května 2022

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky

Už příští středu se pod taktovkou kladenských Kanonýrů v hale BIOS uskuteční unikátní akce pro rodiče i další zájemce o výchovu mladých sportovců. Dialogy, jak zní oficiální název akce, startují v 17.30 a od 19.20 na ně navazují rodičovské schůzky s trenéry jednotlivých kanonýrských kategorií, při nichž se bude rozebírat především nastavení nové sezony. I proto vedení klubu zdůrazňuje důležitost středečního podvečera.
Celý článek ›
Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách
18. dubna 2022

Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách

K trenérskému angažmá mu na sociálních sítích přály i velké florbalové legendy jako Radim Cepek či Vladimír Fuchs. A jen to potvrdilo, jakou oblíbenou florbalovou personou Dušan Přívara je. Zároveň ale věčný vtipálek ví, že se v roli trenéra bude muset částečně proměnit. „Budu muset změnit přístup. Jsem v jiné roli a jiná je i zodpovědnost. Ale určitě se nebudu měnit v jiného člověka, takže se nějaká sranda pořád objeví. Vím, kde budu muset přidat a kde ubrat. To mám v hlavě vyjasněné,“ říká v rozhovoru pro web Kanonýrů Dušan Přívara, čerstvě jmenovaný kouč A-týmu.
Celý článek ›
Úspěšný velikonoční Skills day
15. dubna 2022

Úspěšný velikonoční Skills day

Čtyři desítky Kanonýrek a Kanonýrů se na velikonoční čtvrtek zúčastnili Skills day. V něm se jednak pod dohledem reprezentačního kouče Marka Vojty zaměřili na rozvoj svých florbalových dovedností, brankáře si pro změnu vzal do parády Milan Tuláček, trenér gólmanů v Kanonýrech i asistent nově jmenovaného kouče A-týmu Dušana Přívary.
Celý článek ›
Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček
12. dubna 2022

Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček

Dušan Přívara je novým trenérem A-týmu a zároveň po deseti letech končí coby hráč Kanonýrů, protože se práci kouče chce věnovat na 100 procent. Jeho asistentem pak v nadcházející sezoně bude Milan Tuláček, který rovněž zůstává v pozici klubového trenéra brankářů. „S Dušanem jsme na tuto pozici dlouhodobě počítali. I když víme, že by byl ještě platný na hřišti, tak jsme rádi, že i on si vyhodnotil, že nejvíce prospěšný bude teď pro Kanonýry v trenérské roli. Máme v něj velkou důvěru a je z něj cítit touha po úspěchu,“ říká předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.
Celý článek ›
Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup
29. března 2022

Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup

Předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák hodnotí uplynulou sezonu, ve které A-tým i junioři skončili ve svých soutěžích shodně ve čtvrtfinále. A zatímco mladící tím splnili předsezonní cíl, tak muži pomýšleli mnohem výš. „Nechci se schovávat, že jsme proti Varům vypadli kvůli dovednostním soutěžím, protože těch příležitostí v každém utkání, které jsme prohráli, jsme měli dostatek,“ říká Jirák v obsáhlém rozhovoru pro klubový web Kanonýrů.
Celý článek ›