Juniory čeká čtvrtfinále. Zaskočí o víkendu favorizované Vítkovice?

18. března 2022 | Zprávy z klubu
Po dvou týdnech se do haly BIOS opět vrací florbalové čtvrtfinále. Jen tentokrát ho tu sehrají junioři, kteří se o postup mezi nejlepší čtyři kluby republiky utkají s favorizovanými Vítkovicemi. Série, která se hraje na dvě vítězství, začíná v sobotu od 15 hodin v Ostravě, o 24 hodin později se odveta hraje na Kladně. Přijďte mladíky povzbudit a pomoct jim zaskočit soupeře.
Juniory čeká čtvrtfinále. Zaskočí o víkendu favorizované Vítkovice?

Mají za sebou už dvě vítězné série, teď je před nimi třetí během tří týdnů a jednoznačně ta nejtěžší. Junioři totiž ve čtvrtfinále narazí na Vítkovice, které s desetibodovým náskokem vyhrály základní část, ve které poznaly jen dvě porážky. Kanonýři by naopak mohli brát účast v elitní osmičce za splněný cíl, ovšem kouč Jan Novák burcuje: „Čtvrtfinále je fajn, ale rozhodně nejsme uspokojení. Vstupujeme do série s pokorou a určitým respektem, ale zároveň s obrovským odhodláním a touhou uspět. Uděláme pro to všichni maximum.“

Ač Kanonýři v základní části s Vítkovicemi oba duely prohráli, tak šlo o velmi vyrovnané duely. V listopadu nejprve doma odešli s porážkou 5:9, ovšem ještě v polovině vedli 5:2. Na konci února zase v Ostravě vedli 4:1, v předposlední minutě byl stav ještě 4:4, ale i tak se vraceli s prohrou 4:6. „V obou zápasech nás zdobila dobrá obrana a obětavost na obranné polovině, kde jsme měli mnoho bloků. Pokud budeme chtít uspět, musíme na tyto výkony navázat,“ říká Novák.

Zatímco v osmifinále narazili Kanonýři na Panthers Praha a cestování se smrsklo na výjezd do nedaleké Rudné, tentokrát Kladenské čeká putování přes celou republiku. Junioři však pojedou svým autobusem. „Hráči budou mít klid. Děláme vše pro úspěch,“ vysvětluje Novák. „Očekávám náročnou a vyrovnanou sérii. Určitě to pro nás budou úplně odlišné dva zápasy než v osmifinále, kde jsme převážně tvořili hru my. Teď očekávám, že hra bude mnohem vyrovnanější, a proto bude hodně důležité odehrát duely dobře do defenzívy s minimem vyloučení.“

Přijďte juniory v neděli do BIOSky podpořit!

Podobné články

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky
3. května 2022

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky

Už příští středu se pod taktovkou kladenských Kanonýrů v hale BIOS uskuteční unikátní akce pro rodiče i další zájemce o výchovu mladých sportovců. Dialogy, jak zní oficiální název akce, startují v 17.30 a od 19.20 na ně navazují rodičovské schůzky s trenéry jednotlivých kanonýrských kategorií, při nichž se bude rozebírat především nastavení nové sezony. I proto vedení klubu zdůrazňuje důležitost středečního podvečera.
Celý článek ›
Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách
18. dubna 2022

Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách

K trenérskému angažmá mu na sociálních sítích přály i velké florbalové legendy jako Radim Cepek či Vladimír Fuchs. A jen to potvrdilo, jakou oblíbenou florbalovou personou Dušan Přívara je. Zároveň ale věčný vtipálek ví, že se v roli trenéra bude muset částečně proměnit. „Budu muset změnit přístup. Jsem v jiné roli a jiná je i zodpovědnost. Ale určitě se nebudu měnit v jiného člověka, takže se nějaká sranda pořád objeví. Vím, kde budu muset přidat a kde ubrat. To mám v hlavě vyjasněné,“ říká v rozhovoru pro web Kanonýrů Dušan Přívara, čerstvě jmenovaný kouč A-týmu.
Celý článek ›
Úspěšný velikonoční Skills day
15. dubna 2022

Úspěšný velikonoční Skills day

Čtyři desítky Kanonýrek a Kanonýrů se na velikonoční čtvrtek zúčastnili Skills day. V něm se jednak pod dohledem reprezentačního kouče Marka Vojty zaměřili na rozvoj svých florbalových dovedností, brankáře si pro změnu vzal do parády Milan Tuláček, trenér gólmanů v Kanonýrech i asistent nově jmenovaného kouče A-týmu Dušana Přívary.
Celý článek ›
Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček
12. dubna 2022

Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček

Dušan Přívara je novým trenérem A-týmu a zároveň po deseti letech končí coby hráč Kanonýrů, protože se práci kouče chce věnovat na 100 procent. Jeho asistentem pak v nadcházející sezoně bude Milan Tuláček, který rovněž zůstává v pozici klubového trenéra brankářů. „S Dušanem jsme na tuto pozici dlouhodobě počítali. I když víme, že by byl ještě platný na hřišti, tak jsme rádi, že i on si vyhodnotil, že nejvíce prospěšný bude teď pro Kanonýry v trenérské roli. Máme v něj velkou důvěru a je z něj cítit touha po úspěchu,“ říká předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.
Celý článek ›
Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup
29. března 2022

Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup

Předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák hodnotí uplynulou sezonu, ve které A-tým i junioři skončili ve svých soutěžích shodně ve čtvrtfinále. A zatímco mladící tím splnili předsezonní cíl, tak muži pomýšleli mnohem výš. „Nechci se schovávat, že jsme proti Varům vypadli kvůli dovednostním soutěžím, protože těch příležitostí v každém utkání, které jsme prohráli, jsme měli dostatek,“ říká Jirák v obsáhlém rozhovoru pro klubový web Kanonýrů.
Celý článek ›