Je konec. Junioři prohráli s Vítkovicemi rozhodující zápas

23. března 2022 | Zprávy z klubu
Překvapení dokonáno není. Junioři Kanonýrů po prohře 2:10 končí ve čtvrtfinále play off a mezi čtyři nejlepší celky postupují favorizované Vítkovice. I tak mladíci splnili své předsezonní cíle - nejprve postoupili z kvalifikace do celostátní ligy a následně se v play off probili mezi osm elitních týmů.
Je konec. Junioři prohráli s Vítkovicemi rozhodující zápas

Už před zápasem kouč Kanonýrů Jan Novák tušil, že Vítkovice vstoupí ve velkém tempu a budou chtít mač rozhodnout hned v úvodu. A měl pravdu - už v 10. minutě domácí vedli 4:0, avšak rozhodnuto zdaleka ještě nebylo. Hosté se nepoložili, naopak se srdnatě pokoušeli o změnu stavu. Dlouho však trefovali jen připravené bloky či tyčky, jako například Bohuslávek, než se podařilo snížit duu Tomášek, Svoboda.

Jenže blíž než na skóre 2:4 se nakonec Kanonýři dostat nedokázali. Vítkovice ještě do třetiny zvýšily na 5:2, ve druhém dějství přidaly šestý gól a víceméně kontrolovaly průběh zápasu.

V závěrečné dvacetiminutovce se domácí prosadili ještě čtyřikrát a za skandovaného potlesku si zajistili postup do semifinále. Ovací se však dočkali (nejen) od svých příznivců i Kanonýři.

"Smutek, prázdnota, zklamání. Ale jsem na kluky za celou sezonu nesmírně hrdý. Pro naše mladé hráče to byla obrovská škola. Gratulujeme Vítkovicím. Dnes byly jasně lepší a zasloužily si postoupit," řekl po zápase trenér Novák.


Branky a asistence: 4. Ostárek (Jankovský), 7. Hložanka (Galia), 7. Gattnar (Palčinský), 10. Svoboda (Fukala), 19. Palčinský (Jankovský), 36. Jankovský (Kuběna), 47. Slončík (Kuběna), 51. Gattar (Palčinský), 52. Palčinský, 55. Fukala (Novotný) - 17. Tomášek, 18. Svoboda (Prudil). Rozhodčí: Prouza, Rogowski. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Třetiny: 5:2, 1:0, 4:0. Střely: 25:12. Diváků: 139. Konečný stav série: 2:1.

Sestava Kanonýrů: Janoušek (M. Procházka) - Molhanec, Svoboda, Tomášek, Frýba - Šolle, Spurný, Hübner, Prudil, Zíka, Bachmaier, Sochor, Bohuslávek, Burgr, Půček, Š. Procházka.

Podobné články

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky
3. května 2022

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky

Už příští středu se pod taktovkou kladenských Kanonýrů v hale BIOS uskuteční unikátní akce pro rodiče i další zájemce o výchovu mladých sportovců. Dialogy, jak zní oficiální název akce, startují v 17.30 a od 19.20 na ně navazují rodičovské schůzky s trenéry jednotlivých kanonýrských kategorií, při nichž se bude rozebírat především nastavení nové sezony. I proto vedení klubu zdůrazňuje důležitost středečního podvečera.
Celý článek ›
Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách
18. dubna 2022

Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách

K trenérskému angažmá mu na sociálních sítích přály i velké florbalové legendy jako Radim Cepek či Vladimír Fuchs. A jen to potvrdilo, jakou oblíbenou florbalovou personou Dušan Přívara je. Zároveň ale věčný vtipálek ví, že se v roli trenéra bude muset částečně proměnit. „Budu muset změnit přístup. Jsem v jiné roli a jiná je i zodpovědnost. Ale určitě se nebudu měnit v jiného člověka, takže se nějaká sranda pořád objeví. Vím, kde budu muset přidat a kde ubrat. To mám v hlavě vyjasněné,“ říká v rozhovoru pro web Kanonýrů Dušan Přívara, čerstvě jmenovaný kouč A-týmu.
Celý článek ›
Úspěšný velikonoční Skills day
15. dubna 2022

Úspěšný velikonoční Skills day

Čtyři desítky Kanonýrek a Kanonýrů se na velikonoční čtvrtek zúčastnili Skills day. V něm se jednak pod dohledem reprezentačního kouče Marka Vojty zaměřili na rozvoj svých florbalových dovedností, brankáře si pro změnu vzal do parády Milan Tuláček, trenér gólmanů v Kanonýrech i asistent nově jmenovaného kouče A-týmu Dušana Přívary.
Celý článek ›
Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček
12. dubna 2022

Přívara je novým trenérem A-týmu Kanonýrů. Jeho asistentem bude Tuláček

Dušan Přívara je novým trenérem A-týmu a zároveň po deseti letech končí coby hráč Kanonýrů, protože se práci kouče chce věnovat na 100 procent. Jeho asistentem pak v nadcházející sezoně bude Milan Tuláček, který rovněž zůstává v pozici klubového trenéra brankářů. „S Dušanem jsme na tuto pozici dlouhodobě počítali. I když víme, že by byl ještě platný na hřišti, tak jsme rádi, že i on si vyhodnotil, že nejvíce prospěšný bude teď pro Kanonýry v trenérské roli. Máme v něj velkou důvěru a je z něj cítit touha po úspěchu,“ říká předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák.
Celý článek ›
Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup
29. března 2022

Jirák: Věřím, že budeme příští rok zkušenější a budeme usilovat o postup

Předseda Kanonýrů Zdeněk Jirák hodnotí uplynulou sezonu, ve které A-tým i junioři skončili ve svých soutěžích shodně ve čtvrtfinále. A zatímco mladící tím splnili předsezonní cíl, tak muži pomýšleli mnohem výš. „Nechci se schovávat, že jsme proti Varům vypadli kvůli dovednostním soutěžím, protože těch příležitostí v každém utkání, které jsme prohráli, jsme měli dostatek,“ říká Jirák v obsáhlém rozhovoru pro klubový web Kanonýrů.
Celý článek ›