Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách

18. dubna 2022 | Zprávy z klubu
K trenérskému angažmá mu na sociálních sítích přály i velké florbalové legendy jako Radim Cepek či Vladimír Fuchs. A jen to potvrdilo, jakou oblíbenou florbalovou personou Dušan Přívara je. Zároveň ale věčný vtipálek ví, že se v roli trenéra bude muset částečně proměnit. „Budu muset změnit přístup. Jsem v jiné roli a jiná je i zodpovědnost. Ale určitě se nebudu měnit v jiného člověka, takže se nějaká sranda pořád objeví. Vím, kde budu muset přidat a kde ubrat. To mám v hlavě vyjasněné,“ říká v rozhovoru pro web Kanonýrů Dušan Přívara, čerstvě jmenovaný kouč A-týmu.
Přívara o trenéřině, končících hráčích i případných posilách

Dušane, proč ses rozhodl skončit s hráčskou kariérou a přijmout pozici trenéra?

Přemýšlel jsem nad tím a spíš jsem čekal, že se to o rok protáhne, než půjdu čistě na trenéřinu. Nicméně pro dobro klubu jsem se rozhodl udělat ten krok již teď.

Bylo to těžké rozhodování?

Těžké je silné slovo. Vše má své plusy i minusy. Ale ještě dohrávám veteránskou ligu (za tým FORZA Tatran), a tak jsem si asi pořádně zatím neuvědomil, že už nenaskočím do ligového zápasu za Kanonýry. Trochu to na mě dolehlo v úterý, když jsem si na schůzce s hráči musel vyklidit skříňku. Jedna etapa končí, druhá začíná.

Už jednou jsi v této roli byl, když jste s Ondřejem Riebauerem vedli Kanonýry jako hrající trenéři.

Tu první štaci bych nenazýval trenér, spíš to byla náplast, jak nastalou situaci zastřešit přes sezonu. Teď to bude plnohodnotná trenéřina. A já se na to moc těším.

Na Kladně jsi odehrál deset sezon, a tak není vůbec nepatřiční tě nazývat kladenskou legendou. Čím to, že ti klub tak přirostl k srdci?

Fakt je to už deset let? Ani mi to nepřišlo. A klub mi k srdci přirostl prostředím, které tu je. Líbí se mi vedení oddílu, a byť ne vždy bylo všechno ideální, což je všude, že se vyskytnou nějaké mouchy, tak jsme vždy vedli dobrý dialog. Lidi, co se klubu věnují, mě k němu přilepili a především mi ukázali, že jim na zdejším florbale záleží stejně jako mně. Když se nenaplnil nějaký cíl, tak jsme na to měli a stále máme většinou stejný pohled. To je důvod, co mě drží být na Kladně. Proto jsem se rozhodl vzít tu trenéřinu. Probral jsem to doma a společně jsme se rozhodli, že Kladno je ideální a skvělá florbalová adresa.

S jakým cílem se ujímáš vlády nad A-týmem?

Vize zůstává. Chtěl bych ukázat, že máme dobrý kádr i velmi solidní jména a chtěl bych naplnit kladenské poslání a cíl – tedy hrát superligu. Můj názor je, že do dvou let bych chtěl hrát důstojnou roli v superlize, jestli se to povede příští rok, tak je to nadplán.

Tušíš, jak se změní kádr oproti minulé sezoně?

Z podobných důvodů, jako jsem to udělal já, se rozhodli velkou kariéru ukončit Ondra Riebauer a Míra Šnajdr. Ondra, jinak generální manažer klubu, se chce více věnovat své rodině, Míra se zase chce plnohodnotně ponořit do pracovních záležitostí v klubu, a tak bude hrát jen nižší soutěže, které nejsou tak časově náročné. Končí i brankář Petr Weissgärber, kterému nebylo prodlouženo hostování. Všem moc děkuji za společné chvíle na hřišti. Otazník ještě visí nad Markem Pixou, který řeší zahraniční studijní pobyt.

Co případné posílení, o kterém mluvil v rozhovoru pro klubový web Zdeněk Jirák?

V první řadě chceme pokračovat v práci se stávajícími hráči, protože já i vedení klubu cítíme, že jsme na správné cestě a z týmu cítíme velký potenciál. O posilách uvažujeme, aktuálně vše řešíme, avšak o konkrétních jménech, vzhledem k tomu, že nic není podepsáno, nemohu mluvit. Jedná se o hráče, kteří by měli být rozdíloví, i o mladé hráče.

Podobné články

VÝSLEDKY a HODNOCENÍ. Mladší žáci berou na Prague Floorball Cup stříbro
4. května 2022

VÝSLEDKY a HODNOCENÍ. Mladší žáci berou na Prague Floorball Cup stříbro

Šestice kanonýrských celků (od přípravky až po dorostence + juniorky) se od pátku 6. do neděle 8. května účastnila mezinárodního turnaje Prague Floorball Cup. A nejlépe si vedli mladší žáci, kteří se probili až do finále. V něm sice podlehli Písku 0:2, i tak jde o velký úspěch tohoto týmu. Výsledky i hodnocení trenérů jednotlivých družstev za každý den si můžete přečíst v souhrnu.
Celý článek ›
Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky
3. května 2022

Do BIOSky dorazí diskutovat Lener či Ježdík. Po akci následují rodičovské schůzky

Už příští středu se pod taktovkou kladenských Kanonýrů v hale BIOS uskuteční unikátní akce pro rodiče i další zájemce o výchovu mladých sportovců. Dialogy, jak zní oficiální název akce, startují v 17.30 a od 19.20 na ně navazují rodičovské schůzky s trenéry jednotlivých kanonýrských kategorií, při nichž se bude rozebírat především nastavení nové sezony. I proto vedení klubu zdůrazňuje důležitost středečního podvečera.
Celý článek ›
Přihlaste se do sportovní třídy a získejte studijní stipendium od Kanonýrů
22. dubna 2022

Přihlaste se do sportovní třídy a získejte studijní stipendium od Kanonýrů

Kanonýři úzce spolupracují se 4. Základní školou Norská, která aktuálně přijímá přihlášky do specializované sportovní třídy od současných žáků pátých tříd. Přijímací testy se uskuteční ve středu 18. května, přihlášku je nutné podat nejpozději do 10. května. Pro členy Kanonýrů, kteří od příštího školního roku do této třídy nastoupí, má klub připraveno studijní stipendium a zároveň i podporu v materiálním vybavení.
Celý článek ›